Допомога від Японії: Україна отримала близько 1,7 мільярда доларів
За проєктами Світового банку до державного бюджету України надійшло майже 1,7 млрд доларів США від Уряду Японії. >>
Позику ЄФСР буде надано в доларах, а міждержавний кредит у рублях.
Росія надасть Білорусі міждержавний кредит на загальну суму $1 млрд двома траншами в 2020 і в 2021 році, ще $500 млн із $1,5 млрд, за якими раніше була досягнута домовленість, надасть Євразійський фонд стабілізації і розвитку (ЄФСР)
Як інформує УМ із посиланням на Інтерфакс, про це повідомив журналістам міністр фінансів РФ Антон Сілуанов.
"Логіка така, що ми в поточному році хочемо надати $1 млрд, з яких $500 млн за рахунок ЄФСР і $500 млн за рахунок міждержавного кредиту, наступного - $500 млн за рахунок міждержавного кредиту. Умови зараз опрацьовуються з білоруським Мінфіном", - сказав він.
Говорячи про кредит ЄФСР, міністр зазначив: "Ми будемо звертатися до колег, щоб цей інститут прийняв рішення про мінімальну програму підтримки Білорусі. Раніше було дві програми по $2 млрд, зараз пропозиція швидко надати позику в розмірі $500 млн".
Для надання міждержавного кредиту будуть потрібні поправки до Податкового кодексу про включення Білорусі в число країн, яким РФ може надавати такі кредити.
"Такі поправки підготовлені до Бюджетного кодексу. Як тільки вони будуть ухвалені, ми почнемо роботу з надання міждержавного кредиту", - пояснив Сілуанов.
Планується, що позику ЄФСР буде надано в доларах, а міждержавний кредит у рублях.
"У рублях ми будемо прив'язуватися до вартості ОФЗ з невеликою премією, за ставками у валюті ЄФСР дає з огляду на середню вартість бондів РФ і Казахстану", - сказав також міністр.
Говорячи про цілі надання кредиту, він зазначив, що "загалом це антикризова підтримка", зокрема на боротьбу з COVID-19. "І в цілому це підтримає платіжний баланс Білорусі. За оцінками сьогоднішньої ситуації, вкладники забрали близько $1 млрд з банків, тому платіжний баланс буде підтриманий і таким чином", - сказав він.
Також відповідаючи на питання, що отримає Росія у разі надання позикових коштів, він пояснив: "Росія отримає стабільність фінансів нашого партнера. Ми підтримаємо платіжний баланс нашого партнера (...). Ми отримаємо гарантії стійкого виконання Білоруссю зобов'язань перед російськими контрагентами, а саме так формулюються умови кредиту, щоб Білорусь не допускала прострочень за зобов'язаннями як безпосередньо суверена, так і компаній, де присутня державна участь, де позичальником є Білорусь. Також ми формулюємо умову про те, щоб зобов'язання перед нашими компаніями з постачання енергоресурсів виконувалися в повному обсязі".
Російський міністр також зазначив, що Білорусь вчасно погашає зобов'язання перед РФ, жодних прострочень і заборгованостей немає. У 2020 році зобов'язання Білорусі перед Росією за боргом і відсотками становлять трохи менше $1 млрд і майже $460 млн перед ЄФСР.
Як повідомляла УМ, Путін заявив, що Росія надасть Білорусі кредит у 1,5 мільярда доларів.Тоді як Лукашенко подякував владі Росії і фактично визнав свою меншовартість, мовляв, «друг пізнається у біді», тому «нам треба тісніше триматися з нашим старшим братом».
За проєктами Світового банку до державного бюджету України надійшло майже 1,7 млрд доларів США від Уряду Японії. >>
Спробу незаконного переправлення через українсько-словацький кордон двох чоловіків призовного віку, викрили оперативники Чопського прикордонного загону. >>
Вищий антикорупційний суд 25 грудня 2024 року ухвалив рішення про задоволення позову Міністерства юстиції щодо застосування санкцій до колишнього українського телеведучого Юрія Володимировича Кота відповідно до Закону України "Про санкції". >>
Центр протидії дезінформації спільно з Головним управлінням розвідки створили список відомих росіян, які підтримують політику кремлівського диктатора владіміра путіна. >>
Українські медійні та громадські організації, учасники Медіаруху закликали президента Володимира Зеленського винести на розгляд РНБО пропозиції щодо запровадження санкцій проти екснардепа Андрія Портнова. >>
За сприяння Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції працівники ДБР повідомили про підозру директору підприємства з Кривого Рогу, яке у грудні 2023 року поставило одній з військових частин 20 тисяч спальних мішків низької якості. >>