223 роки з дня народження непересічного українця Володимира Даля
22 листопада 1801 року народилася цікавенна особистість - Володимир Даль - український письменник і лексограф німецько-данського походження. >>
Українські спецслужби готували масштабну операцію із затримання групи бойовиків ПВК Вагнера, для чого виманили їх до Білорусі.
Секретну операцію СБУ і ГУР МО із затримання терористів ПВК "Вагнер" провалили через витік інформації з України.
Як інформує УМ, про це повідомив журналіст Юрій Бутусов у Facebook.
"Відбувся навмисний витік інформації, з метою привернути увагу спецслужб Білорусі до терористів, щоб спровокувати їхнє затримання і розшифровку цілей їхнього польоту. Група мала вилетіти новим рейсом 30 липня, тобто за 9 днів до моменту проведення виборів у Білорусі, тобто не могла становити загрози для спецслужб Білорусі. Жодної зброї, жодних контактів з політичними рухами, які могли б привести самі по собі до такої масштабної операції, не було", - йдеться в матеріалі.
Зазначається, що "витік інформації стався з України, і найбільш імовірно, з тих кіл, які працюють на зближення з Росією ціною будь-яких поступок, і мають доступ до цілком таємної інформації найвищого допуску".
"Джерелом провалу захоплення терористів є насамперед незаплановане перенесення термінів вильоту терористів. Рішення ухвалено главою ОП Єрмаком і схвалено президентом Зеленським. Мотиви Єрмака зірвати операцію він озвучив сам - Єрмак не хоче зіпсувати свої відносини з Козаком - помічником Путіна", - зазначає Бутусов.
За інформацією джерел, ГУР, СБУ та департамент з військових злочинів Офісу генпрокурора кілька місяців планували спецоперацію щодо ПВК Вагнера. В її межах бойовиків найняли за підробленими договорами охороняти нафтові вишки у Венесуелі. Після цього вони повинні були вилетіти в цю країну з Мінська. Їм вже навіть купили квитки.
За задумом, під час першого етапу перельоту з Білорусі до Туреччини літак повинен був екстрено сісти в одному з українських аеропортів, оскільки одному з пасажирів стало погано. Цю роль повинен був виконувати агент СБУ. Під виглядом медпрацівників в літак повинна була зайти група спецназу і затримати "вагнерівців".
Однак план не вийшло реалізувати. Заступник голови СБУ Руслан Баранецький доповів про операцію президенту Володимиру Зеленському і голові його офісу Андрю Єрмаку. Після доповіді Єрмак попросив відкласти спецоперацію через те, що вона могла б зірвати обмін полоненими, який готувався у той час. І операцію відклали на кілька днів.
Українські розвідники підозрюють, що після цього стався злив інформації у ФСБ РФ. Результатом було затримання найманців у Мінську і подальша їх передача Росії.
Як повідомляла УМ, під Мінськом затримали 32 бойовиків російської приватної військової компанії Вагнера, ще одного найманця виявили і затримали на півдні країни.
У Білорусі заявляють, що після допитів з’ясувалося, що 14 затриманих бойовиків воювали на Донбасі.
Україна ініціюватиме екстрадицію тих затриманих бойовиків, які мають українське походження.29 липня в Білорусі затримали понад три десятки іноземних громадян. Вони виявилися бойовиками "Вагнера".
МЗС Росії заявило, що Білорусь вигадала "одіозне" пояснення того, що робили на її території російські силовики з ПВК Вагнера. Росія, яка буцімто не має жодного відношення до бойовиків, пояснила, що Білорусь була транзитною країною, а бійці "випадково затрималися на довше", ніж потрібно.
22 листопада 1801 року народилася цікавенна особистість - Володимир Даль - український письменник і лексограф німецько-данського походження. >>
Бізнес-форум "Італія підтримує "Зроблено в Україні", де представники урядів двох країн говорили про інтеграцію українського й італійського бізнесів задля сталого розвитку промисловості обох країн, відбувся в Італії. >>
В Україні буквально через якихось десяток років можуть припинитися трансплантації, а пневмонія стане невиліковною. >>
Вирок суду першої інстанції, яким трьох громадян визнано винними у терористичному акті, що призвів до загибелі людей, та незаконному поводженні зі зброєю (ч. 3 ст. 258, ч. 1 ст. 263 КК України) і засуджено до довічного позбавлення волі з конфіскацією майна - Верховний Суд залишив чинним. >>
Кілька потужних вибухів пролунало в місті Суми, внаслідок яких загинули дві людини, ще 12 отримали поранення. >>
23 листопада в Україні вшановують 91-ші роковини пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932—1933 рр. та масових штучних голодів 1921—1923 та 1946—1947 років. >>