Білорусь та рф підписали «безпековий» договір підкріплений «Орєшніком»
Договір про гарантії взаємної безпеки двох країн в рамках Союзної держави підписали лідери росії та Білорусі володимир путін і Олександр Лукашенко >>
Валерій Цепкало змушений був з двома дітьми залишити Білорусь тиждень тому.
Колишній опозиційний претендент на посаду президента Білорусі Валерій Цепкало, який змушений був з двома дітьми залишити країну тиждень тому через політичні репресії і виїхати до Москви, нині перебуває у Києві.
На думку опонента Лукашенка, якого Центрвиборчком Білорусі відмовився реєструвати кандидатом у президенти 14 липня, чинний президент намагається втримати владу старими методами, а громадськість уже встигла звикнути до цього «цирку».
Як передає «Україна молода», про це Валерій Цепкало заявив в інтерв'ю hromadske у Києві в неділю.
«Наше білоруське суспільство розуміє, що просто Лукашенко влаштував цирк», — сказав білоруський опозиціонер.
Пан Цепкало згадує, що перед виборами у 2006 році Лукашенко заявляв про те, що його хочуть підірвати, а перед виборами 2010 року казав, що затримали людей, які начебто проривались через українсько-білоруський кордон. На виборах 2006 і 2010 Лукашенко здобув перемогу.
«Через 2 місяці вони (затримані у 2010 — ред.) зникли, коли закінчилась політична кампанія. Жодних звинувачень не пред'явили. Тобто він працює точно так само, як і працював до цього. Він вигадав усе і з "вагнерівцями"», — зазначив Цепкало.
На його думку, білоруси вже звикли до такої поведінки президента і не вірять в історію з найманцями. Як приклад цього він наводить наймасовіший мітинг опозиційної кандидатки у президенти Світлани Тіхановської, на який прийшли понад 60 тисяч людей.
Як повідомляла «УМ», в Білорусі затримали 33 найманців приватної військової компанії «Вагнера». Слідство вважає, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію перед виборами, які заплановані на 9 серпня.
Свідчення бойовиків відрізняються одне від одного: хтось каже, що їхав у Стамбул охороняти якісь об’єкти, а хтось оглянути собор Святої Софії. Інші вказують, що їхали взагалі не в Туреччину.
Серед затриманих багато тих, хто воював на Донбасі проти української армії. Саме тому СБУ хоче екстрадувати їх і судити.
Офіс генпрокурора вже оголосив підозри 28 «вагнерівцям» про участь у терористичній організації, серед них є 9 українців.
1 серпня у Києві відбулася акція на підтримку демократичних виборів у Білорусі.
Договір про гарантії взаємної безпеки двох країн в рамках Союзної держави підписали лідери росії та Білорусі володимир путін і Олександр Лукашенко >>
Білоруські компанії з вересня 2022 по червень 2024 року поставили в росію мікросхем на суму понад 125 мільйонів доларів. >>
Раніше затриманого Василя Веремейчика — колишнього бійця полку Кастуся Калиновського, який воював на боці України – Вʼєтнам видав Білорусі. >>
У росії, в Башкирії, вночі на 3 листопада з рейок зійшли 22 вагони з вугіллям. >>
Із другої половини 2021 року до червня 2024 року Білорусь вивезла щонайменше 2219 українських дітей з тимчасово окупованих Росією територій – цей злочин виявили правозахисники. >>
Офісу прокурора Міжнародного кримінального суду в Гаазі уряд Литви офіційно передав матеріали, які свідчать про те, що представники режиму самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка причетні до транскордонних злочинів проти людяності щодо білорусів. >>