Freedom House: Росія зберігає тотальний контроль над медіа в окупованому Криму

17:07, 04.02.2020

Не зважаючи на звільнення кримського журналіста Миколи Семени, медіа в Криму залишаються жорстко обмеженими, а професійні та громадянські журналісти зіштовхуються з репресіями через свою роботу.

 

Про це правозахисна організація Freedom House повідомила на своїй сторінці у Facebook.

 

Так, реагуючи на звільнення кримського журналіста Миколи Семени 28 січня після чотирьох років умовного терміну і заборони залишати Крим, Freedom House виступила з офіційною заявою.

 

"Freedom House вітає зняття судимості з Миколи Семени", – заявив Марк Берендт, директор програм Freedom House в Європі та Євразії. – "Це є маленькою перемогою в захисті свободи медіа в Криму, тому що кримінальні звинувачення, висунуті проти Семени чотири роки тому, були повністю вмотивовані його критичним висвітленням незаконної анексії півострова Російською Федерацією. Але медіа в Криму залишаються жорстко обмеженими, а професійні та громадянські журналісти зіштовхуються з репресіями через свою роботу. Кримськотатарські журналісти, зокрема, піддаються особливо суворим покаранням. Їхні вироки, як і у Семени, мають бути переглянуті. Важливо, щоб Сполучені Штати, Європейський Союз і міжнародна спільнота наполягали на справедливому і ретельному розслідуванні таких випадків".

 


 

В організації зазначили, що ще 10 інших професійних і громадянських журналістів та стрімерів з Криму залишаються за ґратами. Більшість з них — кримські татари, пов'язані з правозахисним рухом "Кримська солідарність", а саме:

1. Сервер Мустафаєв
2. Тимур Ібрагімов
3. Марлен Асанов
4. Сейран Салієв
5. Ремзі Бекіров
6. Руслан Сулейманов
7. Осман Аріфмеметов
8. Рустем Шейхалієв
9. Наріман Мемедемінов
10. Ернес Аметов