«Слуга» Василевська-Смаглюк за детектором брехні не брала хабар

14:31, 24.10.2019

(фото: facebook.com)

Голова науково-методичної ради Всеукраїнської асоціації поліграфологів Жаннетта Половнікова заявляє, що згідно з результатами детектора брехні, депутат Ольга Василевська-Смаглюк не брала хабарів за голосування, але їх пропонували. 
 
Про це Половнікова заявила після проведення дослідження Василевської-Смаглюк на поліграфі в прямому ефірі, пише "Українська правда".
 
"Зараз я зі щирим серцем можу сказати, що досліджувана особа нічого від нас не приховує, грошей вона не брала жодного разу, ніяких, за вирішення питань. Єдине, що вона трошки приховує інформацію про те, що подібні - це зафіксовано - пропозиції були. Можливо, не безпосередньо до неї, бо там реакція має більш такий асоціативний характер, але нашій досліджуваній особі відомо про те, що були відповідні пропозиції", - сказала вона. 
 
Половнікова додала, що Василевська-Смаглюк також приховує свої підозри про те, хто міг спокуситися на хабарі.
 
При цьому поліграфолог відзначила, що наразі робить висновки з іще сирої інформації, а детальні результати тесту в письмовому вигляді будуть готові лише в п’ятницю ввечері, або у другій половині дня, оскільки потребують "ретельного перегляду в певного часу". 
 
Дослідження Василевської-Смаглюк тривало трохи більше 40 хвилин. Перед ним журналістів попросили вийти, а залишити лише камери. Дослідження транслювали в прямому ефірі.
 
За словами поліграфолога, вартість такого дослідження залежить від низки факторів, але "на ринку коливається середньому до 3 тисяч гривень за людину в межах службового розслідування, якщо мова про кадрові перевірки, то трохи більше".  
 
Василевська-Смаглюк зазначила, що на дослідження запрошувала всіх членів комітету з питань фінансів, зокрема, писала про це в чаті комітету.
 

Нагадаємо, раніше екс-віце-прем'єр Павло Розенко зазначив, що Офіс президента підозрює 11 депутатів від "Слуги народу" в отриманні 30 тисяч доларів за голосування проти законопроєкту про ліквідацію корупційних схем під час оцінки об’єктів нерухомості.

 
Суть схеми полягає в діяльності електронних майданчиків, які пов'язують із депутатом Антоном Яценком. Ще при ухваленні бюджету на 2018 рік депутати проголосували за поправку, яка дозволила створити посередників між оцінниками майна та електронною базою Фонду держмайна.
 
Посередники не здійснюють оціночної діяльності, вони просто пересилають дані. І за кожну таку операцію отримують по 500 - 1 тисяча 800 гривень.

 

Депутат від "Слуги народу" Олександр Дубінський повідомив, що Офіс президента наполягає на тому, щоб народні депутати від фракції "Слуга народу", які входять до фінансового комітету Верховної Ради, пройшли детектор брехні.

 

А депутатка "Слуги народу" Євгенія Кравчук, своєю чергою, зазначила, що остаточне рішення щодо використання поліграфа буде ухвалене після консультацій з психологами і криміналістами.

 

Також нагадаємо, у "Слузі народу" розповіли про скандал всередині фракції.

 

Водночас САП відкрила кримінальне провадження за фактом можливого отримання хабаря у розмірі 30 тисяч доларів 11 народними депутатами з парламентського комітету фінансів.