На Рівненщині за 3500 доларів ухилянтам обіцяли переправлення за кордон
Двоє жителів Вараського району отримали підозру за організацію незаконного переправлення людей через кордон за попередньою змовою та з корисливих мотивів. >>
Студія "Радіо "Вєсті"
ТОВ ТРК "Світ" у Києві, що працює під назвою "Вєсті.Радіо", за порушення обсягу ведення передач українською мовою має сплатити штраф у 22,8 тисячі гривень.
Відповідне рішення Національна рада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила на засіданні 1 листопада, повідомляє Українська правда.
Позапланова виїзна перевірка, проведена 14 вересня на підставі моніторингу від 18 липня 2018 року, зафіксувала: диктори й ведучі вели державною мовою 42,4% добового обсягу передач.
Тобто ліцензіат не дотримується вимог ч. 5 статті 9 закону "Про телебачення і радіомовлення", за якою не менше 60% добового обсягу радіопередач слід вести державною (українською) мовою. Це стосується і новинно-аналітичних блоків, і розважальних передач.
Порушення цієї норми є підставою для стягнення в розмірі 5% ліцензійного збору. Для ТРК "Світ" він склав 22 782,38 гривень.
Компанію зобов’язали сплатити цю суму до держбюджету впродовж 30 днів з дня повідомлення Нацрадою про увалене рішення.
Також ліцензіат протягом місяця має привести свою діяльність у відповідність до вимог чинного законодавства, інакше до нього можуть застосувати санкції.
Один із нових співвласників Роман Андрейко під час засідання пояснив, що порушення були в компанії за попереднього власника, але нині, коли компанія перейшла в його управління, він готовий сплатити цей штраф і не буде оскаржувати рішення регулятора в суді.
Документи про переоформлення ліцензії у зв’язку зі зміною власників вже подано до Національної ради.
За законом від 16 червня 2016 року, частка ведення радіопередач державною мовою мала б становити: впродовж першого року – не менше 50%, впродовж другого року – не менше 55%, впродовж третього року – не менше 60%.
Як повідомляла "УМ", "Радіо-Ера" оштрафували на третину мільйона за порушення мовних квот.
Двоє жителів Вараського району отримали підозру за організацію незаконного переправлення людей через кордон за попередньою змовою та з корисливих мотивів. >>
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>
Президент України Володимир Зеленський підписав законопроєкт про вдосконалення медико-соціальної експертної комісії (МСЕК). >>
До другого читання держбюджет на 2025 рік схвалено Комітетом Верховної Ради. >>
У Полтавській області в колишнього посадовця Головного управління Державної казначейської служби знайшли необґрунтовані активи на мільйони доларів США. Правоохоронці розслідують справу за фактами незаконного збагачення й «відмивання» грошей. >>