На мисі Фіолент окупанти поставили системи ППО, на базі відпочинку в Севастополі - вогневі точки
На мисі Фіолент у тимчасово окупованому Криму російські окупанти розмістили системи протиповітряної оборони С-300. >>
Аліє Чийгоз востаннє бачила сина у кайданках (Антон Наумлюк)
Аліє Чийгоз, мати заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза, якого російські окупанти Криму тримають у в'язниці, у віці 76-ти років померла у Бахчисараї після тяжкої хвороби.
Про це повідомив народний депутат України та керівник Меджлісу Рефат Чубаров у Facebook.
"Із Криму прийшла тяжка звістка - померла Аліє абла Чийгоз, мама Ахтема Чийгоза, заступника керівника Меджлісу кримськотатарського народу, незаконно арештованого росіяйськими окупантами 2,5 роки тому і до цього часу утримуваного в СІЗО", - повідомив він.
"Померла Аліє Чийгоз, мама Ахтема Чийгоза", - написав у Facebook журналіст Антон Наумлюк.
Мати кримського політв'язня Ахтема Чийгоза, хворіла на рак, хвороба була у стадії, що не підлягає операції.
Ахтем Чийгоз та адвокати довгий час вимагали, щоб політв'язня допустили востаннє побачитися із мамою, бо Аліє за станом здоров'я не могла приїхати до сина.
Однак тоді російські судді відмовили Ахтему Чийгозу в праві попрощатися зі смертельно хворою матір'ю.
Згодом окупанти заявили, що Ахтем Чийгоз може побачитись із нею, лише якщо вона сама приїде до нього в СІЗО.
20 червня політв’язня привезли до Бахчисараю, щоб він зміг попрощатися з мамою.
Як повідомив лідер Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, згідно з мусульманськими звичаями, покійну має бути поховано вже сьогодні до заходу сонця.
Він зазначив, що адвокати будуть домагатися забезпечення права Чийгоза бути присутнім на похоронах матері.
"У той же час, з метою забезпечення можливості Ахтему Чийгоз проводити маму в останню путь і брати участь в дженазе (похоронах), адвокати не виключають звернення до Європейського суду з прав людини відповідно до правила 39 Регламенту", - написав він.
Як відомо, Чийгоза затримали у січні 2015 року за участь у мітингу на підтримку територіальної цілісності України перед будівлею Верховної Ради Криму 26 лютого 2014 року. Тоді мітингувальникам протистояли проросійські активісти, в тому числі, з партії "Русское единство". Сталися сутички.
Окупаційна влада Криму звинувачує Чийгоза в організації масових заворушень. Його справу суд розглядає в рамках "справи 26 лютого", в якій є інші фігуранти.
22 червня підконтрольний Кремлю Верховний суд анексованого Криму продовжив Ахтему Чийгозу арешт на три місяці – до 8 жовтня.
Як зазначив адвокат Микола Полозов, вирок Чийгозу може бути винесено до кінця літа, йому загрожує від 4 до 10 років позбавлення волі.
На мисі Фіолент у тимчасово окупованому Криму російські окупанти розмістили системи протиповітряної оборони С-300. >>
У окупованому росіянами Криму 21 листопада викрали головну редакторку кримськотатарського дитячого журналу "Арманчыкъ" 61-річну Едіє Муслімову. >>
Спецоперацію в окупованому Севастополі провела Служба безпеки України: було підірвано авто керівника штабу 41-ї бригади ракетних кораблів та катерів ЧФ рф Валерія Транковського, внаслідок чого йому відірвало ноги. >>
Нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на тому, щоб дозволити повернути окуповані територі, заявив старший радник Трампа Брайан Ланза. >>
Частину бонових загороджень, в тимчасово окупованому Криму, які були встановлені біля Керченського мосту для захисту від морських безпілотників, знову винесло на берег. >>
Російські морські піхотинці в тимчасово окупованому Криму платять командирам, щоб не їхати воювати в Курську область. Таким чином командування намагається приховати дані про втрати. >>