Порошенко хоче внести заставу за арештованого генерала Галушкіна
Внести заставу за екскомандира ОТУ "Харків" Юрія Галушкіна, якого напередодні арештували на 60 діб, хоче п’ятий президент Петро Порошенко. >>
Громадські активісти занепокоєні бездіяльністю влади, яка на їхнє переконання паралізує роботу Конституційного суду України.
Про це повідомили представники ГО "Громадський люстраційний комітет" та Громадської ради з питань люстрації при Мін’юсті під час прес-конференції в середу.
"Президент Порошенко, не виконуючи власних зобов'язань, блокує очищення влади і таким чином створює загрозу конституційного ладу в Україні", - сказала голова ради ГО "Громадський люстраційний комітет" Олександра Дрік.
За її словами, глава держави досі не звільнив суддів Конституційного суду, які порушили присягу. Йдеться про голосування в 2010 році за зміни до Конституції, які призвели до узурпації влади Віктором Януковичем.
За словами секретаря громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції Тетяни Козаченко, не звільнення президентом суддів, які порушили присягу, "фактично паралізувало роботу всього конституційного органу".
Пані Козаченко також повідомила, що 3 червня закінчується термін повноважень в.о. голови Конституційного суду Юрія Бауліна і судді КС Сергія Вдовиченка, які теж голосували за зміни до Конституції в 2010 році.
"Такі ж судді, як вони, за таке ж рішення, яке вони приймали разом, звільнені за порушення присяги, а Баулін і Вдовиченко отримають завдяки позиції Президента "заслужений відпочинок", - зазначила Козаченко.
Вона також пояснила, що за відставку цих суддів повинні проголосувати судді КСУ.
"А для цього немає необхідних голосів. Це означає, що вони будуть продовжувати значитися в Конституційному суді і отримувати відповідну зарплату", - констатує Тетяна Козаченко.
За словами активістів, третина складу чинного КСУ - "це судді, які скасували частину Конституції і які відповідно до постанови Верховної Ради від 24 лютого 2014 року порушили присягу".
Пані Козаченко також звернула увагу на те, що наразі не прийняті необхідні закони, в тому числі закон "Про Конституційний суд", тому схвалена парламентом конституційна реформа не може бути реалізована.
"Відповідного законодавства для реалізації конституційної реформи прийнято не було, в тому числі закону про Конституційний суд. Навіть прийняття цього закону не дасть можливість доукомплектувати Конституційний суд, так як для цього необхідно створити відповідні комісії", - розповіла Козаченко.
Нагадаємо, нещодано судді КСУ не змогли під час таємного засідання обрати нового голову Конституційного суду: кандидату Володимиру Мойсику не вистачило необхідної кількості голосів.
Внести заставу за екскомандира ОТУ "Харків" Юрія Галушкіна, якого напередодні арештували на 60 діб, хоче п’ятий президент Петро Порошенко. >>
Партію дронів та техніки у 10 бригад і батальйонів Петро Порошенко привізна Сумщину. Вартість допомоги перевищує 40 мільйонів гривень. >>
Допомогу бригадам, які беруть участь в українській операції на Сумщині, привіз лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко. >>
Всі 27 народних депутатів фракції «Європейська Солідарність» опублікували заяву, у якій висловилися про готовність взяти на поруки українського ексрозвідника Романа Червінського. >>
Головним питанням, навколо якого зараз ведеться запекла дискусія між правниками і окремими суддями КС є «тлумачення» статей 103 і 108 Конституції України. Існують дві протилежні точки зору щодо «легітимності» президента Зеленського >>
Міжнародний демократичний союз (IDU) виступив із закликом до української влади щодо негайного дозволу виїзду п'ятого президента України та лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка у Вашингтон для участі у Форумі IDU. >>