У Нідерлландах у місті Рттердам різко загострилися протиріччя між Нідерландами та Туреччиною, голландська влада вдалася до порушення Віденської конвенції про консульські відносини, не пустивши турецького міністра на територію консульства.
Зокрема, в суботу Нідерланди заборонили чартерний рейс глави МЗС Туреччини Мевлюта Чавушглу, який мав намір провести агітацію для турків, що живуть у Роттердамі, напередодні конституційного референдума. Президент Туреччини Ердоган через це назвав нідерландців "фашистами", а в Гаазі обурилися "зухвалістю" турків. Тим часом в Роттердам направилася інша представниця уряду Туреччини, міністр у справах сім'ї і соцполітики Фатма Бетуль Саян Кая.
Турецька делегація дісталася Роттердама ввечері, але не змогла потрапити до диппредставництва, оскільки поліція перекрила підходи до нього. Журналіст Роберт Бас опублікував відео суперечки міністра з поліцією. Як відомо, Віденська конвенція забороняє державам блокувати прохід громадян до консульства власної держави
Варто зазначити, міністр Кая в кожному разі не могла виступити на мітингу під посольством, куди вона початково прямувала, оскільки перед тим поліція із собаками розігнала мітингувальників.
Згодом поліція поширила офіційну заяву із закликом до міністра залишити територію Нідерландів і після опівночі турецький урядовий кортеж у супроводі поліції поїхав до Німеччини. За його переміщенням слідкували поліцейські гелікоптери
Додамо, раніше агітаційні заходи турецьких міністрів були скасовані також у кількох німецьких містах. Це обурило офіційну Анкару, створивши новий виток напруженості між Німеччиною і Туреччиною.
Прем'єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим у відповідь заявив, щ рреакція Туреччини буде жорсткою.
"Схоже, що Нідерланди мають внутрішні проблеми. 15 березня там відбудуться загальні вибори. Ми думаємо, що всі події, які сталися в суботу ввечері, стали наслідком внутрішньої політики. Але незалежно від ситуації, це не може бути прийнятним для нас, і ми повинні жорстко відреагувати", - сказав він.
", - сказав він.
Йилдирим також зазначив, що "грандіозний дипломатичний скандал" - це ще й відмова європейських союзників Туреччини втрутитися у вирішення питання.