КМУ розширив можливості для військових отримати високофункціональні протези
Кабміністрів підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
Іван Без'язиков, він же "Дядя Ваня" і "Луїз" любив розповідати про свої "подвиги" пресі.
Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за участь у терористичній організації стосовно звільненого влітку 2016 року з полону бойовиків полковника ЗСУ Івана Без'язикова, якого бойовики називали «Дядя Ваня».
Зраднику оголошено про підозру в понеділок, суд має обрати йому міру запобіжного заходу у вівторок.
Про це повідомили начальник Головного апарату СБУ Олександр Ткачук і заступник начальника Головного слідчого управління СБУ Віталій Маяков на брифінгу.
За словами пана Ткачука, в матеріалах кримінального провадження є достатньо доказів, свідчень очевидців та оперативно-технічних матеріалів, які підтверджують, що колишній начальник розвідки одного з армійських корпусів Без'язиков активно співпрацював з російськими спецслужбами.
«Влітку цього року він був звільнений з полону, де перебував доволі тривалий час. Після звільнення з полону ми завжди спілкуємося з нашими хлопцями та дівчатами, які там перебували, щоб отримувати від них певну важливу інформацію. Багато з них почали вказувати, що поведінка Без'язикова у полоні була підозрілою, а саме: він був одягнений у військову форму Збройних сил Російської Федерації, мав при собі зброю (красувався зі «Стєчкіним» – марка пістолета), вільно пересувався і спокійно спілкувався з представниками російських спецслужб на окупованих територіях. Також він мав у користуванні видане та підписане Захарченком посвідчення», - зазначив пан Ткачук.
"Дядя Ваня" під час обміну позував перед картою держави, яку він зрадив.
Зокрема, слідчі СБУ зібрали свідчення офіцерів розвідки 8-го армійського корпусу сухопутних військ ЗСУ, військовослужбовців 30 ОМБр, представників ДУК «Правий сектор», які, перебуваючи у полоні, бачили співпрацю зрадника з терористами ДНР та спецслужбами Росії.
Тому, після того, як полковника Без’язикова обміняли на бойовиків, українські спецслужби спостерігали за ним і збирали докази щодо цього «полоненого». Тим більше, що оперативники мали дізнатися, чим буде займатися зрадник після визволення.
«Зрештою з'ясувалося, що він перебував на зв'язку з керівництвом Розвідувального управління так званої республіканської гвардії ДНР і неодноразово виїжджав до Ростова-на-Дону, де проводив додаткові зустрічі з куратором з вищої ланки російських спецслужб», - йдеться у повідомленні СБУ.
Зустріч зрадника із дружиною, одразу після звільнення з "полону".
За словами пана Маякова, полковник Без’язиков був відомий серед терористів під прізвиськами «Луїз», «Дядя Ваня», «Полковник», «Іван Ніколаєвич». Мало цього, бойовики навіть надали йому авто з водієм.
Вже в Україні, після зустрічі з Президентом Порошенком у статусі звільненого з полону, Без’язиков намагався влаштуватися не за своїм фахом до іншого військового закладу, де «багато інформації, яка цікавить російські спецслужби». Утім, пошпигувати на російські спецслужби йому не вдалося, бо СБУ «тримала його у полі зору».
Без'язиков із дружиною зустрічалися із Президентом і головою СБУ.
Нагадаємо, що Без’язиков потрапив до полону в серпні 2014 року під час перемовин щодо можливого обміну пораненими і тілами загиблих. Незабаром зрадник погодився на пропозицію співпраці від кадрового співробітника російських спецслужб.
Після його звільнення преса писала про нього, як про «героїчного полковника», про долю якого у полоні тривалий час було нічого не відомо. Тоді як дружина «Дяді Вані» відкидала закиди його однополчан про ймовірну зраду в полоні.
Загалом СБУ задокументувала 27 випадків переходу українських вояків, які потрапили у полон, на бік терористів, водночас, у 76 випадках вербуванню вдалося запобігти.
Водночас, 63 військовослужбовці ЗСУ, які через катування погодилися на співпрацю з російськими спецслужбами, після повернення в Україну, добровільно повідомили про факт вербування і були звільнені від кримінальної відповідальності.
Кабміністрів підтримав зміни, які розширюють можливості для українських військових отримати високофункціональні протези. >>
У працівників районних ТЦК та ВЛК на Харківщині, які фігурують у справі про фальсифікації документів для ухилення від мобілізації – відбулося 39 обшуків. >>
Контррозвідка Служби безпеки запобігла масштабним диверсіям на об’єктах Укрзалізниці. За результатами спецоперації викрито і нейтралізовано агентурну мережу гру рф, яка мала «замовлення» на серію підривів залізничних колій, через які озброєння і техніка для ЗСУ постачаються на фронт. >>
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до експлуатації у військах універсальну мобільну платформу «Равлик». Цей наземний роботизований комплекс (НРК) - повністю українська розробка. >>
Зловмисників, які за завданням спецслужб РФ підірвали вибухівку біля будівлі ТЦК та СП у Бердичеві Житомирської області, затримали Служба безпеки України та Нацполіція. >>
Трьох офіцерів керівного складу російських окупаційних військ ліквідовано внаслідок успішної операції Департаменту активних дій Головного управління розвідки Міністерства оборони України, Служби безпеки України, Сил безпілотних систем ЗСУ та оперативного угруповання військ “Таврія”. >>