Україна представила в ООН проект резолюції по Криму

09:33, 09.11.2016

Постійний представник України при ООН Володимир Єльченко у третьому комітеті 71-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН представив на розгляд делегатів проект резолюції «Стан прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі». Росія голосуватиме «проти».

 

Про це повідомляє центр новин ООН у середу.

 

У преамбулі проекту йдеться про засудження тимчасової окупації Російською Федерацією частини території України — Автономної Республіки Крим та міста Севастополя і підтверджується невизнання її анексії.

 

«Я маю честь представити проект резолюції «Стан прав людини в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі». Цей проект резолюції базується на Загальній декларації прав людини, міжнародних договорах з прав людини та інших відповідних міжнародних документах і деклараціях», - заявив Володимир Єльченко.

 

Співавторами проекту резолюції виступили 38 делегацій. У документі пропонується засудити порушення прав людини, дискримінаційні заходи і практику стосовно жителів тимчасово окупованого Криму, в тому числі кримських татар, а також українців і осіб, що належать до інших етнічних і релігійних груп, з боку російських окупаційних властей.

 

У проекті міститься прохання до Генерального секретаря ООН знаходити шляхи і засоби, що дозволять забезпечити безпечний і безперешкодний доступ в Крим існуючих регіональних і міжнародних механізмів спостереження за становищем в області прав людини.

 

У преамбулі проекту йдеться про засудження тимчасової окупації Росією українського Криму та міста Севастополя і підтверджується невизнання її анексії.

 

Представник Росії Євген Загайнов заявив, що «проект є одностороннім».

 

«Проект повністю ігнорує односторонні наслідки для жителів Криму від дій української влади. Проект є необ'єктивним і упередженим, тому російська делегація буде голосувати проти проекту цієї резолюції», - сказав російський делегат.

 

Українська делегація, у свою чергу, повідомила, що проект резолюції буде винесений на голосування в Третьому комітеті Генасамблеї ООН 15 листопада.

 

Відзначимо, що Третій комітет займається соціальною та гуманітарною тематикою. У його порядку денному домінують пункти, пов'язані з захистом прав людини. В роботі всіх шести основних комітетів беруть участь всі країни-члени Генеральної Асамблеї ООН - представники 193 держав, а також спостерігачі від Палестини і від Святого престолу (Ватикану).

 

Проекти резолюцій і рішень, які готуються і приймаються в комітетах консенсусом або шляхом голосування, потім передаються для їх остаточного затвердження на пленарних засіданнях Асамблеї. Як правило, на пленарних засіданнях проекти резолюцій, прийняті в головних комітетах, затверджуються без істотних змін і приблизно з тими ж результатами голосування.