У Словенії відкрито пам’ятник філософу Григорію Сковороді

17:56, 08.11.2016

Президенти Порошенко і Пахор відкривають пам'ятник Сковороді. (Фото прес-служби Президента України)

Президент України Петро Порошенко і президент Словенії Барут Пахор відкрили  пам’ятник українському поету і філософу Григорію Сковороді у Любляні у вівторок.

 

При цьому, Порошенко помилився стверджуючи, що Сковорода "заснував один із перших університетів у східній Європі".

 

Про це повідомляє офіційний сайт глави держави.

 

Відкриття пам’ятника мандрівному філософу в одному з центральних парків столиці Словенії -  в парку Книги відбулося в ході офіційного візиту Порошенка до цієї країни. До речі, словенці встановлюють у цьому парку пам’ятники виданим філософам світу.

 

«Наша дружба повинна мати певні символи. Мені дуже подобається ідея мерії Любляни створити Алею митців. Яка ж може бути Алея митців, якщо тут не представлено Україну? А ким найкраще може бути представлено Україну? Тарас Шевченко і Григорій Савич Сковорода», - сказав Петро Порошенко під час церемонії відкриття пам’ятника.

 

За його словами, Григорій Сковорода «ще в ХVІІІ столітті демонстрував дух європейськості українців».

 

«Він заснував один із перших університетів у східній Європі і відігравав надзвичайно важливу роль у формуванні українців як нації», - помилково вказав пан Порошенко, адже філософ Сковорода жодних навчальних закладів не засновував.

 

Глава держави також згадав, що в ці дні відкрито ще один пам’ятник – київському князю Володимиру Великому в Москві.

 

«Біля непохованого Володимира Леніна встановлено пам’ятник першоапостольному київському князю Володимиру. Це є ще одна демонстрація гібридної спроби привласнення історії», - переконаний Порошенко.

 

 

І додав, що під час відкриття пам’ятника Сковороді у Любляні, можна побачити кардинальну відмінність: «Тут у нас є щирість, дружба і символ взаємовідносин між Україною і Словенією».

 

Зазначимо, що автором скульптури пам’ятника Григорію Сковороді є харківський скульптор Сейфаддін Гурбанов. Раніше саме цей митець став автором скульптури східного філософа Нізамі Гянджеві – цей пам’ятник став його першою роботою, встановленою в парку Книги у Любляні.