Росія мілітаризує Крим, - Reuters

18:38, 01.11.2016

Росія відновляє радянські військові об'єкти та будує нові (REUTERS)

Москва реанімує численні радянські військові об’єкти в Криму та будує нові бази, розміщуючи там своїх солдатів.

 

Репортаж про липневий візит свого кореспондента на окупований півострів оприлюднило 1 листопада агенство Reuters, - повідомляє "УП".

 

Нарощування військової потужності, як зафіксував журналіст Reuters, виходить за рамки того, що існувало в Криму, коли він перебував під контролем Києва, зазначається в матеріалі.

 

Ракетні бункери, якими всіяні зелені пагорби вздовж південного узбережжя Криму, відомі місцевим жителям як «об’єкт 100». До недавнього часу туристи сплачували по $50, щоб відвідати закинуті колишні радянські бункери, які під час Холодної війни служили як захист від військово-морських атак з Чорного моря.

 

Тепер бункери повертаються до життя. Після того, як Росія взяла під свій контроль український Крим в 2014 році, навколо цих місць з’явились позначки, які попереджають відвідувачів проти входження до «забороненої зони Міністерства оборони Росії».

 

Бункери – це лише маленька частина нової російської програми мілітаризації Кримського півострова, зазначає агентство. Проїздивши тиждень півостровом, кореспондент Reuters побачив 18 частин, включно з військово-морськими базами, радіолокаційними станціями і аеродромами. Деякі з них були зовсім нові, деякі – відновлені військові об’єкти старих часів, а інші – в процесі ремонту.

 

Так, наприклад на околиці портового міста Севастополь, розташована радіолокаційна станція «Дніпро». Побудована радянськими інженерами, станція багато років до російської анексії не використовувалася. Репортер Reuters влітку бачив десятки солдатів у російській військовій формі всередині бази і на охороні периметра.

 

Російська газета «Известия» в травні наводила слова військового джерела, що Москва відновить станцію «Дніпро», щоб вона могла «виявляти запуски балістичних, крилатих і гіперзвукових ракет з акваторії Чорного і Середземного морів».

 

Більша частина розширення мілітаризації в Криму здійснюється російськими військово-морськими і сухопутними силами. Але повітряні сили також можуть бути доукомплектовані.

 

Так, колишній цивільний аеропорт Бельбек був перетворений на військово-повітряну базу. Два інших військових аеродроми, які були залишені українцями, також тепер використовують російські військові.

 

Як відомо, Росія заявляє, що нарощує військову потужність у відповідь на дії НАТО, наприклад на нарощування патрулів у Польщі та країнах Балтії. Reuters зазначає, що Міністерство оборони Росії і так звана «місцева влада» Криму не відповіли на прохання про коментар щодо їхньої діяльності на півострові.