Юрій Луценко просить ООН допомогти в розслідуванні трагедії 2 травня в Одесі

16:27, 23.09.2016

зустріч з делегацією Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні (фото прес-служби ГПУ)

Генеральний прокурор України Юрій Луценко попросив допомоги в ООН з розслідуванням трагедії в Одесі, 2 травня 2014 року.

 

Як повідомляє прес-служба ГПУ, Луценко та його заступники Євгеній Єнін і Анатолій Матіос провели зустріч з делегацією Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні на чолі з Фіоною Фрейзер. Під час зустрічі обговорювались питання, пов’язані з розслідуванням злочинів під час Революції Гідності, порушення прав людини на тимчасово окупованій території півострова Крим та в зоні проведення АТО.

 

Юрій Луценко поінформував про хід досудового розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності, процесу обміну полоненими, стан розслідування трагічних подій 2 травня 2014 року у м. Одесі, а також про діяльність органів прокуратури у сфері захисту прав людини.

 

Анатолій Матіос повідомив про активні зусилля Головної військової прокуратури, які зосереджено на розслідуванні злочинів в зоні проведення АТО, як щодо керівництва Російської Федерації і підконтрольних їм терористичних організацій «ДНР», «ЛНР», так і правопорушень, скоєних українськими військовослужбовцями.

 

Також обговорено розслідування, які набули суспільного резонансу, а саме стосовно батальйону «Торнадо» та подій Іловайської трагедії, тощо.

 

Генеральний прокурор України запропонував Місії ООН надати допомогу слідчим органам України у проведенні низки експертиз у рамках найбільш резонансних проваджень, зокрема Одеської трагедії.

 

Юрій Луценко наголосив: «Україна зацікавлена у встановленні істини щодо трагічних подій 2 травня 2014 року в Одесі, залучення авторитетних міжнародних експертів під егідою ООН та інших міжнародних організацій сприятиме підвищенню довіри до результатів слідства не лише в Україні, але й за її межами».

 

Голова Місії відзначила значні зміни у сфері захисту прав людини в Україні, одночасно позитивно оцінивши роботу Головної військової прокуратуи.

 

У той же час пані Фіона Фрейзер загострила увагу на основних проблемних питаннях, які було висвітлено у 15 звіті Моніторингової Місії ООН.

 

За результатами зустрічі було висловлено готовність до подальшого співробітництва у сфері захисту прав людини в Україні та обговорено шляхи реалізації спільних проектів.