Вихід Британії (поки ймовірно, вона все-таки вийде) з лав Євросоюзу стурбувала інших членів об'єднання. Лідера країн ЄС вирішили помізкувати і вирішити, як жити далі, без чопорних островитян.
Глави 27 країн - членів ЄС на неформальному саміті в Братиславі домовилися за півроку представити докладний план розвитку Євросоюзу з урахуванням виходу з нього Британії.
Як повідомляє ВВС, передбачається, що дорожню карту розвитку ЄС затвердять на зустрічі лідерів блоку в березні 2017 року в Римі.
"У Братиславі ми домовилися в найближчі місяці запропонувати нашим громадянам наше бачення привабливої моделі Євросоюзу, якому вони можуть довіряти і який можуть підтримувати", - йдеться у так званій Братиславській декларації, ухваленій за підсумками саміту.
"Незважаючи на те, що одна з країн вирішила вийти (зі складу ЄС), Євросоюз залишається для нас незамінним", - йдеться у тексті декларації.
За словами канцлера Німеччини Ангели Меркель, особливу увагу в дорожній карті приділять проблемі стримування нелегальної міграції і посилення співпраці у сфері безпеки.
"Ми дуже конкретно обговорили, що потрібно зробити для вирішення таких проблем як міграція... Нам всім доведеться піти на компроміси", - зазначила пані Меркель.
Раніше вона назвала ситуацію, в якій опинився ЄС після виходу Британії, "критичною".
Президент Європейської ради Дональд Туск підкреслив, що одна з головних цілей лідерів країн ЄС - не допустити неконтрольований потік мігрантів, який спостерігався в минулому році.
У той же час прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що учасникам неформального саміту не вдалося внести зміни до міграційної політики ЄС, яку він назвав "саморуйнівною і наївною".
Саміт ЄС вперше пройшов без участі Британії, мешканці якої на референдумі проголосували за вихід з Євросоюзу.
Нагадаємо, днями стало відомо, що ЄС може зняти частину санкцій з Януковича