У бою за Вовчанськ поліг полковник-спецпризначенець Костянтин Жук «Нельсон»
На фронті здобув вічне життя в бою полковник Костянтин Жук, брат Нельсон. >>
На засіданні Надія Савченко більше мовчала і слухала (фото із сайту http://bug.org.ua)
У Володимирі-Волинському відбулося чергове судове засідання у справі 22-х бійців 51-ї бригади, які у липні 2014-го вийшли з так званого «Ізваринського казана» через територію Росії.
Нагадаємо, що після поверненняу хлопців відібрали телефонии і фактично ув’язнили на території військової частини А1978 у Запоріжжі, де військова прокуратура одразу почала вести допит. Завдяки численним протестам громадськості та особистому зверненню рідних бійців до Генеральної Прокуратури вдалося перевести їх із Запоріжжя до Володимира-Волинського. За цей час частина бійців пішла на співпрацю із військовою прокуратурою, визнала вину і отримала умовні терміни. Однак 22 бійці віком від 18 до 30 років вирішили піти до кінця і добитися зняття будь-яких обвинувачень.
Найбільшою інтригою засідання стала поява в залі суду народного депутата Надії Савченко. Як повідомляла «Україна молода», на фестивалі «Бандерштат» вона пообіцяла приїхати на суд і підтримати хлопців.
Вівторкове засідання було присвячене розгляду письмових доказів сторони обвинувачення. Адвокат Василь Нагорний запропонував суду разом з військовими експертами та обвинуваченими виїхали на місце вчинення так званого злочину, тобто – до терикону біля населеного пункту Хмельницький Луганської області, на якому хлопці проходили військову службу. Втім суд, посилаючись на воєнні дії, які тривають у тому районі, вирішив обмежетися відеозаписом з терикону. Також до справи планують долучити аудіозаписи судових слухань, що проходили в Запоріжжі, та карти місцевості.
Варто зазначити, що під час попереднього засідання, 5 липня 2016 року, прокуратура змінила обвинувачення з частини 3 статті 409 КК України (відмова від несення обов’язків військової служби у бойовій обстановці) на частину 2 статті 409 (відмова від несення обов’язків військової служби). Це означає перекваліфікацію обвинувачення з тяжкого злочину на злочин середньої тяжкості.
Попри це бійці мають намір відстоювати свою честь до кінця і добиватися повного зняття обвинувачень.
Як зазначили свідки, Надія Савченко була попереджена про невтручання у судовий процес, тому практично все засідання просиділа мовчки, слухаючи показання свідків і щось занотовуючи. Лише раз зірвалася на репліку щодо наявних у справі бойових наказів, зауваживши, що вони "складені безстроково. Думаю, що вони написані “заднім” числом. Накази безтолкові”. Під час перерви вона мала чотирихвилинну розмову з бійцями, де пообіцяла обговорити їхнє питання із головним військовим прокурором Анатолієм Матіосом.
Присутність народного депутата в залі суду привернула до справи увагу численних ЗМІ, не лише регіональних, але й столичних. "Надія Савченко заявила, що бере справу під свій контроль і буде добиватися зняття обвинувачень. Взагалі ми не проти, щоб у залі час від часу з'являлися й інші депутати. Чим більше буде розголосу, тим більше ймовірності, що ми доб'ємося від прокуратури виправдання бійців. Це - найкращий вихід. Бо хлопці уже починають розповідати відкрито, що там і як було, і випливає багато цікавої інформації", - розповів "Україні молодій" адвокат Василь Нагорний.
Наступне судове засідання у цій справі призначене на 15 вересня.
На фронті здобув вічне життя в бою полковник Костянтин Жук, брат Нельсон. >>
Міністерство оборони України кодифікувало і допустило до використання у підрозділах Сил оборони безпілотний авіаційний комплекс Poseidon вітчизняного виробництва. >>
Міністерство оборони удосконалює ведення облікової документації з надання військовослужбовцям медичної допомоги на догоспітальному етапі. Застарілу “форму 100” замінить електронна Первинна медична картка. >>
Нового президента обрала Громадська спілка "Українська асоціація видавців і книгорозповсюджувачів" (УАВК) – ним став колишній держсекретар Міністерства культури та інформаційної політики Артем Біденко. >>
Із Днем Соборності Президент Володимир Зеленський привітав громадян України. >>
Ветеран з Донеччини, 25-річний Степан Коробкін, після важкого поранення на передовій та ампутації правої руки піднявся на Кіліманджаро. >>