Закарпатський депутат Батрина «заробив» довічне за підрив гранат у сільраді
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Генеральний прокурор Юрій Луценко запропонував депутатам оформити доступ до державної таємниці, щоб мати можливість ознайомитись з результатами розслідування та експертизи щодо Іловайської трагедії.
Про це Луценко заявив з трибуни парламенту, до якого завітав у п'ятницю на годину запитань до уряду. При цьому, Луценко не поівдомив жодних деталей про хід розслідування Іловайської трагедії, чого від нього очікували громадські активісти, волонтери і військові.
«З огляду на значний суспільний запит щодо встановлення істини у цій справі щодо винних ГПУ звертається до всіх без винятку депутатів з пропозицією оформити у встановленому законодавством порядку допуск до державної таємниці і ті депутати, які її будуть мати і виявлять бажання, зможуть ознайомитись з матеріалами і висновками експертів по цій справі», - зазначив Луценко.
За словами Генпрокурора, ознайомлення депутатів з висновками експертів «дасть змогу вцілому без порушень закону донести народу об'єктивну істину в цій справі, припинивши фальсифікації і політичні ігрища на крові наших героїв».
Відтак, Луценко запросив всіх депутатів оформити допуски до державної таємниці і попросив голову Верховної Ради Андрія Парубія якнайшвидше подати списки депутатів, які бажають оформити доступ до держтаємниці.
Генпрокурор повідомив, що судово-комплексна-комісійна-військова експертиза наразі перебуває на завершальному етапі, її закінчення очікується у першій половині серпня поточного року.
«На основі документів експерти встановили, хто і як командував військами на даному напрямку, хто віддавав накази і хто не віддав життєво-необхідних наказів. Експерти завершують свою роботу», - сказав Луценко.
У свою чергу спікер парламенту Андрій Парубій зазначив, що обов'язково всі списки передасть до Генпрокуратури і обов'язково Верховна Рада максимально долучиться до розслідування трагедії.
Нагадаємо, що напередодні дня Незалежності в 2014 році в результаті вторгнення російських військ, в оточення потрапили сили АТО в районі Іловайська.
За попередніми результатами розслідування, втрати особового складу Збройних сил України, Національної гвардії, МВС під Іловайськом склали 366 загиблих, 429 поранених, 128 потрапили в полон, 158 вважаються до цього часу зниклими безвісти.
Військовий прокурор Анатолій Матіос раніше відмовився називати конкретні прізвища винних і заявив, що головною причиною «Іловайської трагедії» стало вторгнення на територію України понад 3,5 тисяч військовослужбовців регулярної армії РФ без оголошення війни.
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Президент Володимир Зеленський своїм указом від 22 листопада ввів у дію рішення РНБО про нові санкції та позбавлення державних нагород держзрадників. Серед них — колишні урядовці, народні депутати, керівники СБУ та Генпрокуратури, прокурори, артисти, російські політичні, релігійні та культурні діячі >>
Верховна Рада ухвалила законопроект «Про облік інформації про шкоду, завдану особистим немайновим правам фізичних осіб внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України». >>
Ставати народним депутатом не збирається співзасновник освітньої платформи України Prometheus Іван Примаченко попри рішення, яке оголосила Центральна виборча комісія. >>
У другому читані Верховна Рада прийнялані закон про позбавлення державних нагород за популяризацію, або пропаганду держави-агресора, чи вчинення інших протиправних дій проти України. >>
Посадовців МСЕК і медустанов правоохоронці викрили в трьох областях України: за версією слідства вони були причетними до оформлення фіктивних інвалідностей для ухилення від мобілізації. >>