У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Митники вилучили стародавні пам’ятки V ст. до н.е - XVII ст. н.е (Фото: Київська митниця)
На заваді незаконному пересиланню за межі України у міжнародному поштовому відправленні 75 предметів старовини V ст. до н.е — XVII ст. н.е., які мають культурну цінність – стали Київські митники.
Як інформує УМ, про це повідомила столична митниця у Фейсбуці.
Надсилав їх до США мешканець Чернігівщини.
Із огляду на очевидні ознаки старовини на металевих предметах, митники скерували їх на експертизу до Національного музею історії України.
Фахівці музею визначили, що надані на експертизу предмети – автентичні зразки підгірцевської (V-III ст. до н.е.) та черняхівської культур (ІІІ-початок V ст.), домонгольські артефакти, поширені на території Русі (Х-ХІІІ ст.), та предмети доби Середньовіччя (XV-XVII ст.) тощо.
«Зразками автентичних пам’яток підгірцевської культури є бронзові підвіски-амулети. Черняхівська культура представлена прикрасами. Доба Русі – прикрасами та предметами особистого благочестя. До Середньовіччя ж та Ранньомодерної доби належить свинцева товарна двостулкова пломба - автентичний зразок західноєвропейського торгівельного інвентарю», - сказано, зокрема, в повідомлені.
Всі зразки є предметами археології, експертами їх визнано культурною цінністю.
У митному відомстві нагадали, що предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі України. Їх місце в Музейному фонді України.
«Згідно з чинним законодавством України, на вивезення культурних та історичних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було», - додали митники.
Вилучені артефакти передано на склад митниці.
Як повідомляла УМ, Контрабанда римських монет: Національному музею історії України повернули безцінну колекцію.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>