У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Спаплюжений "реконструкцією" російських військових будівельників "Херсонес Таврійський". (Фото: Спілка археологів України)
На території "Херсонеса Таврійського" в тимчасово окупованому Криму військові будівельники окупаційної армії зводять новий амфітеатр.
Як інформує УМ, про це повідомила у Фейсбуці Спілка археологів України.
Ці дії здійснюють підлеглі Військово-будівельного комплексу Міноборони росії (ВБК).
Вони продовжують будівельні роботи по створенню так званого історико-археологічного парку "Херсонес Таврійський" та руйнуванню культурного та археологічного ландшафту.
Зовнішній вигляд усіх будівель відповідатиме загальній імперській концепції: псевдовізантійська стилістика в «новому» прочитанні, з використанням «сучасних» технологій і матеріалів.
Проєкт курує Патріарша рада з культури, роботи ведуться за дорученням президента росії, за фінансової та організаційної підтримки фонду "Моя історія".
Дещо раніше російські окупанти розграбували музей-заповідник “Херсонес Таврійський” і вивезли артефакти Візантійського періоду до росії.
Варто зауважити, що Херсоне́с Таврі́йський (у перекладі з дав.-гр. Χερσόνησος — ἡ χερσόνησος (ге¯ херсо́не¯сос) означає «півострів», за візантійського часу — Херсон, у давньоруських джерелах — Корсунь) — античне і візантійське місто-держава в південно-західній частині Криму (Севастопольська міськрада).
23 червня 2013 року на 37-й сесії Комітету світової спадщини ЮНЕСКО, що проходила у Камбоджі, Херсонес Таврійський і його хора (сільськогосподарська округа) були включені до списку світової спадщини ЮНЕСКО.
Як повідомляла УМ, російські археологи та колаборанти проводять в окупованому Криму розкопки і шукають докази того, що давнє грецьке місто Херсонес нібито належить до "руського міра".
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>