У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Кам’яна Могила, або The Stone Tomb – унікальна пам’ятка геології і археології світового значення, розташована у Запорізькій області неподалік Мелітополя. (Фото з відкритих джерел)
Російські окупанти виставили у окупованому Криму експонати, викрадені з історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», що під Мелітополем на Запоріжжі.
Виставку із 120 археологічними артефактами з музею «Кам’яна Могила» загарбники відкрили у кримському музеї-заповіднику «Херсонес Таврійський».
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Центр національного спротиву.
Зазначається, що у січні 2023 року призначена окупаційною адміністрацією «директорка» музею «Херсонес Таврійський» олена морозова повідомляла, що з Криму виїхала делегація, щоб вивчити фонди заповідника «Кам’яна могила».
Аналогічні процеси відбуваються і з Бердянським художнім музеєм, з якого окупанти вже почали вивозити найбільш цінні картини, додають у Центрі нацспротиву.
Міістерство культури та інформаційної політики України втратило контакт із колективом музею «Кам’яна Могила» ще минулого року.
Нагадаємо, що росіяни вивезли до Криму 15 тисяч експонатів Херсонського художнього музею перед його деокупацією Силами Оборони України.
Центр Національного Спротиву наголошує, що усі колаборанти, причетні до викрадення українських культурних цінностей, понесуть покарання.
Як повідомляла «УМ», біосферний заповідник «Асканія-Нова» у Херсонській області опинився під контролем окупантів лише у березні 2023 року. Росіяни призначили свою адміністрацію і перереєстрували заповідник відповідно до російських законів.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
Документальна стрічка «Новоприбулі | Newcomers» виходить в Канаді 16 листопада. >>