У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Верховна Рада хоче перейменувати Новоград-Волинський і повернути місту споконвічну назву Звягель. (Фото з відкритих джерел)
У парламенті 7 листопада було зареєстровано два проєкти постанов №8179 і №8180 про перейменування міста Новоград-Волинський і однойменного району Житомирської області у історичну назву Звягель і, відповідно, Звягельський район.
Як інформує Україна молода, відповідні документи опубліковано на сайті Верховної Ради.
«Перейменування міста Новоград-Волинський ініційовано його жителями з метою повернення населеному пункту його історичної назви Звягель. Питання про перейменування міста Новоград-Волинський підтримане більшістю жителів населеного пункту, які взяли участь у громадських слуханнях, погоджено відповідно до законодавства Новоград-Волинською міською і Житомирською обласною радами»,– ідеться в пояснювальній записці.
Вказують, що перейменування міста Новоград-Волинський і району на місто Звягель та Звягельський район підтримав комітет Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування.
Згідно з матеріалами, наданими Житомирською облрадою, Новоград-Волинський вперше з'являється у письмовій згадці ХІІІ століття як Возвягель, пізніше – із ХV століття – місто мало назву Звягель. 1793 року, після другого поділу Речі Посполитої, населений пункт перейшов під управління Російської імперії і його перейменували на Новоград-Волинський.
Нині в місті живе приблизно 55 тис. людей.
Останніми роками у Новограді-Волинському точилися дискусії щодо необхідності перейменування міста, його прибічником був міський голова Микола Боровець. Водночас багато містян виступало проти перейменування.
16 червня депутати Новоград-Волинської міськради підтримали рішення про перейменування міста. За повернення місту історичної назви Звягель проголосувало 22 депутатів, четверо виступили проти, стільки ж утрималося.
Як повідомляла УМ, у Києві перейменували 12 вулиць на честь українських героїв
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>