У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Батурин часто відвідують діти. (facebook.com/getmanskastolitsya.zapovidnyk)
Національний заповідник «Гетьманська столиця» презентував відеолекцію історикині Каріни Солдатової «Козацьке військо Батуринської сотні ХVII-XVIIIcт.».
Відеосюжет презентовано з нагоди Дня захисників та захисниць України, Дня українського козацтва та свята Покрови Пресвятої Богородиці, 14 жовтня.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Національний заповідник «Гетьманська столиця» у соцмережах.
«Нині ми вшановуємо пам’ять наших предків, які століттями боролися за право мати власну незалежну і соборну державу. І згадуємо українських воїнів, які самовіддано продовжують мужньо давати відсіч ворогу та відстоюють суверенітет України.
З нагоди свята пропонуємо переглянути відеосюжет «Козацьке військо Батуринської сотні ХVII-XVIIIcт.», який ми присвячуємо хоробрим захисникам і захисницям! Для кожного з нас вони є Героями!», - йдеться у повідомленні.
Зауважимо, що також 14 жовтня 2022 року на території Цитаделі Батуринської фортеці в рамках заходу «Боролись! Боремось! Поборемо!» з нагоди Дня захисників і захисниць України було представлено виставку «Герої нескореної України», підготовлену істориками заповідника.
Присутні вшанували земляків – Героїв Олександра Ровного, Ігора Кушніренка, Руслана Сергієнка, Григорія Ситника і всіх, хто віддав своє життя за нашу Незалежність.
Як повідомляла «УМ», 99-ріний сотенний УПА Мирослав Симчич «Кривоніс» удостоєний звання «Герой України» на Покрову.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>