У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Тімоті Снайдер порівняв Зеленського з батьком грецької демократії Періклом, а українців з давніми греками. (Фото з відкритих джерел)
Професор історії Єльського університету Тімоті Снайдер зазначив, що війна Росії проти України ведеться не за території, а за ідеї та людей, і росія війну за ідеї вже програла.
Як інформує Україна молода, про це історик заявив на 17-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) Україна: На захисті нашої спільної свободи, організованої Фондом Віктора Пінчука.
«Насправді росія програла війну за ідею. Коли Путін почав агресію проти України, він заявив що це Росія начебто представляє демократію, а не Україна. Ми пояснили на Заході, що це не так, що Росія не є демократією», — сказав Снайдер.
Він порівняв президента Володимира Зеленського з батьком грецької демократії Періклом, а українців з древніми греками.
«Коли я думаю про цю війну, я згадую про Перікла. У роздумах про готовність померти за демократію, він доходить до висновку, що свобода — це щастя. І люди, які хочуть свободи, готові ризикувати за неї життям, на відміну від тих, хто підтримує тиранію. Ця війна нам про це нагадує, оскільки всі ми знаємо знамениті слова президента України Володимира Зеленського: «Мені не потрібне таксі, мені потрібна зброя»»,— наголосив американський історик.
Як повідомляла УМ, директор ЦРУ Вільям Бернс заявив, що повномасштабне вторгнення рф до України можна розглядати не інакше,як провал, оскільки в ході війни армія агресора показала слабкість. Окрім цього економіка росіі зазнала неабиякої шкоди, що відобразиться і на наступних поколіннях росіян.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>