У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Тетяна Таїрова під час презентації книги про Мазепу в Батурині, жовтень 2021 року. (Фото з архіву УМ)
Докторка історичних наук, професорка кафедри народів СНД, відома дослідниця історії України Тетяна Таїрова-Яковлева звільнена з Санкт-Петербурзького університету за об’єктивні дослідження історії України, зокрема, періоду гетьманства Івана Мазепи.
Відома в Україні дослідниця була звільнена після 19 років роботи в університеті, після отримання найпрестижнішої в університеті премії - за наукові роботи.
Як інформує Україна молода, про своє звільнення повідомила сама Тетяна Таїрова, передає головний редактор видання «Сіверщина» Василь Чепурний.
Нагадаємо, що у жовтні 2021 року, на Покрову пані Таїрова представляла у Батурині свій художній твір «Мазепа. Хроніки православного шляхтича. Руїна», за яким українські телевізійники з компанії FILM.UA Group планували зняти пригодницький телесеріал.
Також саме вона є авторкою позитивної книги про гетьмана Мазепу та ще й у знаменитій серії "Жизнь замечательных людей", а ще відкривачем Батуринського архіву, вивезеного перед спаленням Батурина російськими військами Меншикова.
Тетяна Таїрова є авторкою численних праць про Україну, які ніяким чином не вписуються в концепцію "русского мира".
А ще вона була нагороджена орденом княгині Ольги, а нагороду вручав їй особисто третій Президент Віктор Ющенко.
Ще влітку 2021 року дослідниця Українського козацтва представила в Полтаві головну працю Самійла Величка, видану за оригіналом рукопису, а також свіжі видання з історіографії Гетьманщини.
«Ну, як це все могла далі терпіти російська машина влади - машина брехні, агресії і підлості?!», - пише пан Чепурний.
Зрештою, докторка історичних наук одразу після початку широкомасштабного нападу Росії на Україну публічно висловила своє співчуття українцям і навіть вибачилася за дії своєї країни.
Ось що вона писала: «Для мене те, що відбувається – це особиста трагедія. Не тільки тому, що останні 30 років я займаюся дослідженням історії України і в мене дуже багато друзів по всій Україні. Але й тому, що мені дуже соромно, що я – росіянка.
Мені дуже соромно за мою батьківщину. Колись ми дуже раділи Росії Собчака та Єльцина, демократичній. Коли ми вперше піднімали триколор – ми справді мріяли, що це буде нова демократична Росія.
Як сталося, що імперські мрії і те, що Ленін колись називав "великодержавним шовінізмом", трансформувалося у фашизм?».
Російська науковиця додає: «Ми про це багато дискутуватимемо, писатимемо багато книг. Потім у майбутньому. Після перемоги. Після вашої перемоги.
Я не сумніваюся, що з Україною все буде дуже добре. Що це буде величезна, потужна європейська держава. А от із майбутнім Росії все буде набагато трагічніше.
Винними є всі росіяни. І перш за все - журналісти. Винні й ті сотні тисяч, мільйони українців, які живуть у Росії та мовчать. Наприклад, українські зірки».
Пані Таїрова констатує у зверненні до українців: «Я впевнена, що ви переможете. Що козацький дух живе. Слава Україні!».
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>