У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Дошку встановлено на будівлі відділення поліції № 1 Краматорського райуправління поліції у смт Олександрівка. (Фото МВС)
Відкриття меморіальної дошки а честь міністра внутрішніх справ УНР Олександра Мицюка, який обіймав дану посаду в 1918-1919 роках, відбулося на Донеччині у середу, 8 грудня.
Дошку встановлено на будівлі відділення поліції № 1 Краматорського районного управління поліції у смт Олександрівка.
Як інформує Україна молода, про це повідомила прес-служба МВС.
«Приклад Олександра Мицюка – це свідчення того, що українська душа проявляється і на Донеччині, і на Закарпатті, і в Одесі, і на території північних регіонів нашої держави. З історичних дописів ми бачимо, що ще 100 років тому він чітко усвідомлював всю сутність московського більшовицького режиму.
Ми маємо знати, шанувати своїх героїв і брати приклад, тому що головна битва за незалежність ще попереду», - зазначив перший заступник міністра внутрішніх справ України Євгеній Єнін.
Олександр Мицюк народився в 1883 році в селищі Олександрівка на Донеччині. Він є соратником багатьох відомих діячів української революції, перебував у засланні. Коли розпочалися визвольні змагання 1917-1921 років, одразу долучився до них. Обіймав різні державні посади, зокрема міністра внутрішніх справ (1918-1919 рр).
«Олександр Мицюк був сином простого селянина з Донеччини, а його життєвий шлях присвячений одній меті – боротьбі за незалежність України. Він є одним із батьків-засновників сучасного українського міністерства внутрішніх справ, міністром-практиком, який втілював реформи в складних умовах, а також вченим. Одним з перших він усвідомив злочинну, агресивну сутність концепції «русского мира» та передбачив, що буде далі», - повідомив голова ГО «Українська ініціатива» Юрій Косенко.
Крім цього, Олександр Мицюк - відомий науковець, юрист, економіст, соціолог, професор. Він викладав у декількох вишах, а також був ректором Українського вільного університету в Празі (Чехія).
Як повідомляла «УМ», меморіальну дошку полеглому захиснику Володимиру Аджавенку відкрили у Маріуполі.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>