У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Вахтанг Кіпіані пропонує дати "Байрактарам" виключно дражливі імена. (facebook.com/vakhtang.kipiani)
Відомий журналіст і історик Вахтанг Кіпіані запропонував називати «Байрактари» ЗСУ іменами історичних діячів України, які ненависні Кремлю.
Так він відреагував на резонанс навколо ударних дронів після знищення ворожої гаубиці на Луганщині.
Тим більше, що навіть країна-виробник – Туреччина, щоб не зашкодити відносинам з РФ, закликала Україну не називати турецькими «Байрактари», які були придбані для ЗСУ.
Як повідомляє Україна Молода, про це Кіпіані написав на своїй сторінці в соціальній мережі у неділю.
«Я б дав нашим "Байрактарам" виключно дражливі імена. Щоб кожен раз путінське ТБ казилося - "безпілотник "Мазепа" наніс удар і загинули ополчєнци". І далі - "Бандера", "Шухевич", "Конотоп", "Львів", "Бахчисарай", "Ґерай" (на честь одного з кримськотатарських ханів, який спалив Москву) тощо.», - пропонує журналіст.
Таку пропозицію активно підримують користувачі соціальної мережі коментарями під постом та пропонують й інші варіанти назви.
Дехто бажає назвати безпілотники в честь найбільших міст України, інші вважають доречнішим надати імена, такі як "Шуфрич", "Кива", "Профффесор", "Нікілай Азіров", Залізний Фелікс"або "Bye, rashist".
Як раніше повідомляла «УМ», днями Український інститут книги визнав книгу Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса» найзнаковішою за часів Незалежності.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>