У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Кам’янець-Подільський - дуже мальовниче місце Хмельниччини. (facebook.com/KPDIMZ)
Туристів закликають відвідати чотири найкращі локації для осінніх подорожей у Хмельницькій області.
Як інформує Україна молода, відповідний туристичний рейтинг склав Хмельницький туристично-інформаційний центр.
«Щоб не пропустити осінь у всій її красі, ми радимо відвідати цікаві та мальовничі місця нашої області, які точно варто побачити в цю пору», – йдеться у повідомленні.
Зокрема, у селі Підлісний Мукарів є костел святого Йосипа Обручника. Цей кам’яний римо-католицький храм у стилі пізньої неоготики побудований в середині XIX ст.
Костел названий на честь чоловіка діви Марії Йосипа Обручника, і там досі працює старовинний орган. «Під його звуки та осінній затишок навколо відчуваєш справжню атмосферу та мурашки по шкірі», - пишуть у центрі.
У селі Сутківці варто побачити Покровську церкву-замок, побудовану в західноєвропейському готичному стилі. Замок зведений у XIV столітті для оборони від татар.
«Кам’янець-Подільський теж дуже мальовниче місце нашої області, яке в осінніх барвах стає особливим. Кам’янчани щиро вірять, якщо турист приїхав у Кам’янець, але не побачив Старий замок, надгробок Лаури Пшездзецької та монаха з кошиком, то він не був у Кам’янці. Обов’язково прогуляйтесь з пряним чаєм чи глінтвейном у сквері «Лебедине озеро», який розташований на краю каньйону річки Смотрич», – додали в туристичному інформаційному центрі.
Також туристам рекомендують відвідати селище Меджибіж, де розташований замок-фортеця з могутніми стінами і кутовими вежами. Вперше Меджибіж згадується ще в «Літописі руському».
По замку проводять чудову екскурсію працівники музею, який там знаходиться.
Як повідомляла "УМ", в серпні буревій пошкодив дах Ласької башти Кам’янець-Подільської фортеці.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>