У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Унікальне поховання знайшли в селі Ридодуби Чортківського району Тернопільщини.
Тракторист випадково зачепив технікою стародавнє поховання із саркофагом під час весняно-польових робіт в селі Ридодуби Чортківського району Тернопільщини.
Оглянутий археологами кам’яний саркофаг, за попередніми даними, належить до комаровської культури і може налічувати до 5 тисяч років.
Як передає Україна молода, про це повідомляють місцеві ЗМІ.
Спочатку правоохоронців, а потім і науковців про знахідку повідомив Ридодубівський сільський голова Ярослав Огаль. За його словами, під час весняно-польових робіт за селом у полі трактор зачепив і проламав кам’яну брилу, під якою виявилися отвір.
"Там стояла така велика накрита плита, десь 15 сантиметрів. Вона розсипалась, і він провалився туди. Якось він виїхав, але після того, як відкинули (плиту - ред.), то там кістки були", - каже пан Огаль.
У отворі побачили людський череп. Коли археологи прибули на місце знахідки, то виявили у землі частину кам’яної домовини-саркофагу із місцевого «червоного» каменю.
Як розповіла журналістам директор Тернопільського обласного центру охорони та наукових досліджень пам'яток культурної спадщини, археолог Марина Ягодинська, кам’яна кришка саркофагу була частково проломлена під час оброблення землі технікою.
«Попередньо – це типове поховання часів або так званої комарівської культури, могильник "білопотоцького типу", або культури кулястих амфор. Тобто, йдеться орієнтовно про IV тисячоліття до нашої ери», - поінформувала Ягодинська.
За її словами, вона невдовзі планує виїхати на місце знахідки, де працює група археологів. Фахівці остаточно визначать вік саркофагу та дослідять людські рештки, що там зберігаються.
Зауважимо, це не перша знахідка артефактів комарівської культури на Тернопільщині. Кілька років тому під керівництвом Марина Ягодинської на околиці села Кордишів у розкопаному давньому кургані, вік якого щонайменше 4 тис. років, археологи виявили 14 поховань.
Зокрема, під час розкопок багатошарового могильника було знайдено артефакти кількох історичних періодів - комарівської культури та княжої доби. Також біля людських решток археологи знайшли бронзові браслети, шийну гривну (прикраса – ред.), скроневі кільця, намисто із кварцу.
Як повідомляла «УМ», археологи виявили руїни загубленого в пісках «Золотого міста», яке існувало 2600 років тому поблизу сучасного Луксору в Єгипті.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>