У власність держави в Каневі повернули тисячолітній Успенський собор
У Каневі Черкаської області у власність держави передали тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор. >>
Дерев'яну церкву у 1761 році в селі Артемівка побудував Яким Погребняк
У м. Мерефа на Харківщині у доповненій реальності відтворили дерев'яну церкву 18 століття.
Це частина проекту, підтриманого Українським культурним фондом, про п’ять дерев’яних шедеврів сакральної архітектури Лівобережної України, повідомляє Suspilne.media.
Відтворену у доповненій реальності Введенську церкву, знищену радянською владою у 30-х роках ХХ століття, 26 лютого презентував видавець та автор книги "Знищені шедеври української дерев’яної сакральної архітектури" Олександр Савчук.
Дерев'яну церкву у 1761 році в селі Артемівка побудував Яким Погребняк. Зараз це мікрорайон міста Мерефа в Харківському районі області.
"Ця видатна пам'ятка є представницею так званої лиманської школи архітектури — за містечком Лиман на Зміївщині. Тобто навіть на нашій Слобожанщині існувала певна локальна архітектурна школа", — розповів в ефірі "Українського радіо Харків" Олександр Савчук.
"До кожної церкви приєднано QR-код, який за допомогою камери на смартфоні, можна відскакувати. Потім стається магія — і на екрані смартфону з'являться 3D модель", — розповідає координаторка проекту Дарія Лобанова.
В рамках проекту автори готують п'ять відеолекцій.
"Виходимо не тільки на питання про архітектуру, а її роль в житті, в урбаністичному просторі, як зараз будувати церкви в містах", — розповів Олександр Савчук.
Як повідомляла УМ, на згарищі старої лікарні у Чернігівщині знайшли старовинні ікони
У Каневі Черкаської області у власність держави передали тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор. >>
У Києві до 80-х роковин відходу від земних справ праведного митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького на сцені Національної філармонії представили проєкт «Моя найдорожча Мамо». >>
У Львові 1 листопада 1944 р. помер Андрей Шептицький, митрополит Галицький та архієпископ Львівський, предстоятель Української греко-католицької церкви. >>
Волонтерська команда Сергія Козуба допомагає військовим з 2014 року. >>
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>
Розкопки унікального для Східної Європи об’єкту — залишків майстерні з виготовлення смальти (з неї робили мозаїки) для Успенського собору лаври, завершилися в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра». Ця майстерня була побудована майже 1000 років тому. >>