Перший історик української мови: 189 років з дня народження Павла Житецького
Сьогодні 189 років з дня народження видатного діяча української науки та культури — Павла Гнатовича Житецького. >>
Епіфаній зазначив, що ця ікона якраз з української території, яка наразі окупована.
Предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній прокоментував передачу главі МЗС Росії Сергієві Лаврову представниками Сербії старовинної української ікони з окупованого Луганська в Сараєві. Митрополит Київський і всієї України назвав це "політичним жестом" Сербії в бік Росії.
За його словами, кожен народ повинен поважати інші народи й не робити таких вчинків.
Як інформує УМ, про це митрополит розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода".
За його словами, такий вчинок є "політичним жестом" в бік Росії, оскільки ця ікона якраз з української території, яка наразі окупована.
"Добре, що МЗС відреагувало на цю подію, бо такі речі взагалі не повинні відбуватися", - заявив предстоятель ПЦУ.
Посольство України в Боснії і Герцеговині направило ноту до Міністерства закордонних справ в Сараєві з вимогою невідкладно й однозначно з'ясувати, яким чином позолочена ікона з Луганська опинилася у країні.
Воскова печатка на іконі
Медіа оприлюднили фото ікони, розповсюджене сербським агентством СРНА. На ньому видно воскову печатку. Вона свідчить, що пам'ятка належить Україні.
Урядовці у Сараєві ситуацію не коментують. Хорватське агентство ХІНА відзначило, що на боці підтримуваних Росією бойовиків на сході України воювали й деякі боснійські серби. Одного з них, Ґаврила Стевича, наразі судять, оскільки закон БіГ забороняє громадянам країни вступати до іноземних збройних формувань.
Нагадаємо, Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров 14 грудня 2020 року перебував у Сараєві.
Члени президії Боснії і Герцеговини Шефік Джаферович й Желько Комшич ухилилися від зустрічі з ним на знак протесту. Вони зробили це, бо напередодні Лавров зустрівся з Мілорадом Додиком у приміщенні, де не було державного прапора Боснії та Герцеговини.
Під час перебування у Сараєві сербський представник Мілорад Додик подарував очільнику МЗС Росії старовинну українську ікону.
В ПЦУ засудили передачу української ікони Лаврову.
Сьогодні 189 років з дня народження видатного діяча української науки та культури — Павла Гнатовича Житецького. >>
У бою 3 січня 1921 р. біля залізничної лінії Бобринська – Помічна загинув чорноліський отаман Микола Кібець-Бондаренко. >>
У 1978 році 28 грудня в жахливих муках помер 51-річний Гелій Снєгирьов – письменник, кінорежисер, кіносценарист та журналіст, правозахисник- дисидент. >>
"Розсекречені документи з архівів радянського КДБ поставили крапки над "і" у біографії одного з найвідоміших українських поетів-шістдесятників і знаменитого "прораба" горбачовської перебудови Віталія Коротича. >>
У Каневі Черкаської області у власність держави передали тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор. >>
На засіданні 13 грудня Кабінет міністрів звільнив очільника інституту національної пам'яті Антона Дробовича у зв’язку із закінченням строку призначення на посаду. >>