У власність держави в Каневі повернули тисячолітній Успенський собор
У Каневі Черкаської області у власність держави передали тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор. >>
Українська церква святого Михаїла 28 жовтня згоріла у Празі.
Старовинна українська церква, яку вивезли до Чехії з України на початку ХХ століття, згоріла у Празі. Однак містяни планують її відновити й публічно збиратимуть для цього гроші.
Українська церква святого Михаїла 28 жовтня згоріла у Празі, про це розповіли у виданні Novinky.
Причини пожежі наразі не відомі.
У 1929 році церкву святого Михаїла завезли до Чехії – у Сади Кінських, – де вона стала частиною колекції етнографічного музею. Адже ця дерев'яна споруда збудована в Україні у другій половині XVII століття.
Церкву створили у бойківському стилі з елементами народного бароко. Її довжина – чотирнадцять метрів, а ширина – вісім. Заввишки вежа церкви приблизно у 17 метрів. З 2008 року храм використовує православна церква.
Так виглядала старовинна українська церква у Празі до пожежі / Фото Novinky
Згодом цього ж дня, 28 жовтня, посол України в Чеській Республіці Євген Перебийніс у твіттері повідомив, що згорілу церкву у Празі вирішили відновити. Для цього влада міста 29 жовтня оголосить "публічний збір пожертв".
За щойно оприлюдненою інформацією речника магістрату м. Прага Віта Гофмана, завтра буде оголошено публічний збір пожертв на відновлення церкви.
Як повідомляла УМ, віряни так званої УПЦ МП розібрали Покровську “козацьку” дерев’яну церкву в селі Лозова Шаргородського району Вінницької області, яку було побудовано у 1700-1702 роках. Вона мала статус пам’ятки національного значення.
У Каневі Черкаської області у власність держави передали тисячолітній Успенський (Георгіївський) собор. >>
У Києві до 80-х роковин відходу від земних справ праведного митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького на сцені Національної філармонії представили проєкт «Моя найдорожча Мамо». >>
У Львові 1 листопада 1944 р. помер Андрей Шептицький, митрополит Галицький та архієпископ Львівський, предстоятель Української греко-католицької церкви. >>
Ушанування Божої Матері як покровительки українського війська має давні традиції. >>
Розкопки унікального для Східної Європи об’єкту — залишків майстерні з виготовлення смальти (з неї робили мозаїки) для Успенського собору лаври, завершилися в Національному заповіднику «Києво-Печерська лавра». Ця майстерня була побудована майже 1000 років тому. >>
На початку минулого століття — 1905 року — великий українець Іван Якович Франко закінчив один з найголовніших творів свого життя — поему «Мойсей». >>