У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Напередодні візиту президента Польщі пам’ятну плиту було замінено, а не відновлено.
Президент України Володимир Зеленський очікує, що польська сторона завершить роботу над відновленням могили вояків УПА на горі Монастир на території Польщі.
Як інформує УМ, про це глава держави заявив у понеділок на спільній пресконференції з президентом Польщі у Києві.
Зеленський відзначив, що обидві країни зробили кроки назустріч у вирішенні історичних суперечок.
"Раніше з нашого боку було вирішене питання дозволів на пошукові роботи для польських науковців та археологів. А у Польщі на горі Монастир реконструйовано пам’ятну плиту на українській братній могилі", - сказав Зеленський.
Важливо, що пам’ятник на могилі вояків УПА на горі Монастир є єдиним українським зруйнованим пам’ятником, який внесений у реєстр і має охоронятися польською державою. Тим не менше, польська сторона декілька років відмовлялася відновити понівечений вандалами монумент.
"В подальшому ми очікуємо відновлення на цій могилі повного списку імен загиблих українців", - висловив сподівання Зеленський.
Як повідомляла УМ, лише напередодні візиту Дуди пам’ятну плиту було замінено, а не відновлено. Саме українські історики звернули увагу, що він не відповідає оригінальному вигляду, зокрема там немає переліку імен похованих вояків та відсутній напис "полягли за волю України".
У 2015 році невідомі розтрощили гранітну плиту з переліком 62-х загиблих вояків, а хрест на пам’ятнику помалювали в біло-червоний колір. 20 січня 2020 року вандали знову понівечили пам’ятну дошку.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На Волині в пункті пропуску «Устилуг» прикордонники вилучили срібні монети вартістю в понад мільйон гривень. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>