У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Депутати Київради підтримали ідею вшанування журналіста Ґарета Джонса. (Фото Київради)
Київська міська рада вирішувала вшанувати журналіста Ґарета Джонса, який у своїх публікаціях розповів світу про Голодомор в Україні 1932-1933 рр.
На честь правдивого і мужнього репортера перейменують Проєктний провулок в Києві на провулок Ґарета Джонса.
Як повідомляє «Україна молода», відповідне рішення Київрада ухвалила на пленарному засіданні у четвер.
Даний провулок є одним з нових у столиці. Ідею перейменування підтримали 104 депутати, лише двоє проголосували проти.
Ґарет Джонс був західним кореспондентом, який одним з перших почав говорити правду про Голодомор в Україні у 1932-1933 роках.
29 березня 1933-го Джонс скликав у Берліні пресконференцію, на якій вперше публічно заявив про катастрофічний голод в Україні. Пресреліз передрукували провідні світові видання, зокрема New York Evening Post та Manchester Guardian.
Крім того, депутати перейменували: вулицю Димитрова на честь українського художника Никифора Дровняка (Деснянський район), а площу між вулицями Євгена Сверстюка та Раїси Окіпної назвали ім’ям українського журналіста, правозахисника та дисидента Сергія Набоки (Дніпровський район).
Нові назви також отримали два сквери: сквер у Шевченківському районі міста Києва на розі вулиць Зоологічної та Дегтярівської буде мати ім’я "Мюнхенський", а сквер на перехресті вулиці Січових Стрільців та непарної сторони вулиці В’ячеслава Чорновола у Шевченківському районі назвали ім’ям відомого оперного співака Мусліма Магомаєва, повідомляє Київрада.
Як повідомляла «УМ», фільм про Голодомор польської режисерки Агнєшки Голланд «Ціна правди», який у французькому кінопрокаті отримав назву «Тінь Сталіна» очолив найвищі рейтинги у Франції наприкінці червня.
Стрічка розповідає історію про валлійського журналіста Гарета Джонса, який приїздив до Радянського Союзу та на власні очі бачив Голодомор.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>