У Конотопі презентували книгу «Василь Різниченко. Нариси з історії Чернігово-Сіверщини»
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
Україна є лідером із доступу до архівів репресивних органів на пострадянському просторі. (Фото УІНП)
Галузевий державний архів Українського інституту національної пам'яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих до Дня пам'яті жертв політичних репресій, який відзначається у неділю, 17 травня.
Якщо ви хотіли знайти інформацію про репресованих рідних, але не знали з чого почати, цей інформаційний ресурс для вас.
Як повідомляє «Україна молода», у даному Консультаційному центрі вам безкоштовно підкажуть, як і де шукати відомості про репресованих у 1917-1991 роках, допоможуть правильно подати запити до архівів тощо.
Також відбуватиметься супровід людей, які хочуть дізнатися долю репресованих осіб у 1917-1991 роках;
Фахівці допоможуть написати правильні звернення та запити в архіви, щоб отримати всю необхідну інформацію про не тільки про рідних людей, а й історичних постатей та події, які вас цікавлять.
«Ми прагнемо розвінчати міф, що архіви – це складні бюрократичні інституції, які є важкими у роботі. Завдання нашого Центру – зробити архівні документи доступнішими та цікавішими як для пересічних громадян, так і для істориків, журналістів і всіх, хто хоче знати більше про комуністичний та нацистський тоталітарні режими», - зазначають у галузевому архіві УІНП.
Лише повідомлення УІНП кілька днів тому про майбутнє відкриття Консультаційного центру з пошуку інформації про репресованих призвело до шквалу звернень.
«Це надихає і доводить - українці хочуть знати правду про свої сім‘ї та свою країну!», - наголошують у центрі.
Зауважимо, що сьогодні Україна є лідером із доступу до архівів репресивних органів на пострадянському просторі. Наша країна відкрила ці документи для всіх охочих ще у квітні 2015 року із правом вільно їх копіювати та розповсюджувати.
«Тож не впустіть свій шанс скористатися такою унікальною можливістю і доторкнутися до історії!», - наголошують фахівці.
Центр працює у будні, з 10:00 до 18:00.
Як вернутися до Консультаційного центру:
за телефонами (067) 298-18-18 або (044) 298-12-12
надіслати листа на електронну пошту poshuk@hdauinp.org.ua
написати повідомлення на фейсбук-сторінці Галузевого державного архіву УІНП: https://www.facebook.com/hdauinp
через сайт: http://hdauinp.org.ua
Галузевий державний архів УІНП створили у 2019 році, щоб забезпечити доступ до документів з архівів радянських репресивних органів.
У майбутньому Архіві національної пам'яті в Києві планується зібрати орієнтовно чотири мільйони справ з архівів Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Міністерства внутрішніх справ, Національної поліції, Міністерства оборони, Державної прикордонної служби, органів прокуратури, судів.
Це буде найбільший архів серед аналогічних архівів у країнах Центральної та Східної Європи, зазначають в УІНП.
Як повідомляла «УМ», предстоятель ПЦУ, митрополит Епіфаній закликав вірян помолитися за упокій закатованих та вбитих.
Український інститут національної пам'яті та Меморіальний заповідник "Биківнянські могили" закликали українців долучатися до онлайн-акції "Дзвін пам'яті" до Дня пам'яті жертв політичних репресій.
Немов потаємні струни, що тягнуться крізь віки, історія рідного краю відлунює в серці кожного з нас. >>
6 листопада 1994 року в родинному селі гетьмана України Івана Мазепи — Мазепинцях Білоцерківського району на Київщині з моєї ініціативи і під моїм керівництвом >>
Москва дуже боялася розголосу про свій страхітливий злочин у 1932—1933 роках — убивство українців голодом. >>
На острові Тайвань люди почали навмисно видаляти собі здорові зуби 4800 років тому. Звичай міг походити з півдня Китаю. Ймовірно, ця практика припинилася лише у XX столітті. >>
На продаж у Парижі виставлять листи та інші речі, які належали президенту Франції 1959–1969 років Шарлю де Голлю.. >>
На сліди, які, за припущеннями вчених, належали представникам доісторичної екосистеми, зокрема рептиліям та земноводним, випадково натрапили мандрівники, які подорожували італійськими Альпами. >>