Почаївська лавра має розірвати зв'язки з РПЦ - Держетнополітики
Московське попівство лаври має усунути порушення законодавства про свободу совісті протягом 30 днів. >>
Церемонія нагородження премії відбудеться на початку грудня в США (Фото: сайт організатора конкурсу Reporters Without Borders (RSF).)
До короткого списку номінантів міжнародної Премії за свободу преси увійшла українська журналістка та документалістка Наталія Гуменюк.
Як інформує УМ, про це повідомили на сайті організатора конкурсу Reporters Without Borders (RSF).
Як розповіли в національній Премії імені Геогрія Ґонґадзе, Наталія Гуменюк була співзасновницею та протягом п’яти років керувала "Громадським телебаченням" та Hromadske International.
Крім того, вона заснувала "Лабораторію журналістики суспільного інтересу", яку наразі очолює.
Українка бере активну участь у міжнародному проєкті The Reckoning Project, який займається документуванням воєнних злочинів.
Зібрані в межах журналістських розслідувань дані можуть використовувати у судових процесів над особами, що вчиняли воєнні злочини під час російсько-української війни.
Фахівці The Reckoning Project провели і оприлюднили результати одного з перших розслідувань про депортацію Росією українських дітей.
Після цього Міжнародний кримінальний суд у березні 2023 року видав ордери на арешт російського правителя Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини Марії Львової-Бєлової.
"За плечима журналістки кілька документальних фільмів і книг. Наталія є голосом України в таких виданнях як The Guardian, The Washington Post, The Atlantic, The Rolling Stone, Die Zeit", – додали на сторінці Премії імені Георгія Ґонґадзе.
Раніше Наталія Гуменюк отримала відзнаку міжнародної премії від Free Media Awards за висвітлення війни Росії проти України, а також була лавреаткою Міжнародної премії Ганса-Йоахіма Фрідріхса.
Reporters Without Borders – міжнародна недержавна організація з прав людини, яка щорічно нагороджує журналістів та медіа за винятковий внесок у захист або просування свободи преси в усьому світі.
RWB має консультативний статус в ООН, ЮНЕСКО, Раді Європи та Міжнародній організації франкофонії.
До складу конкурсного журі входять провідні журналісти та захисники свободи слова з усього світу. Вони обирають переможців у трьох номінаціях: "Сміливість", "Вплив" та "Незалежність".
Цьогоріч до короткого списку премії увійшли 18 журналістів та журналістських колективів, два ЗМІ та п’ять фотокореспондентів із 22 країн.
Премія нагородження відбудеться 3 грудня у Вашингтоні (США).
Додам, що в далекому 2018 році взяв у Наталі інтерв’ю щодо її митарств по росії із журналістським розслідуванням через ув’язнення росіянами Олега Сенцова. Назва статті говорить сама за себе: «Журналісти зняли документальний фільм «Етапом через пів-Землі: Історія ув’язнення Сенцова і Кольченка».
Як повідомляла УМ, оголошено номінантів журналістської премії імені Георгія Ґонґадзе.
Московське попівство лаври має усунути порушення законодавства про свободу совісті протягом 30 днів. >>
Знайомтеся — Михайло Галицький з Бельгії. Українець, який вперше ступив на землю батьків у 1992 році, аби зустрітися з ріднею. >>
Російські окупаційні війська вдень 24 липня завдали удару по Київщині, в результаті чого загинули щонайменше десятеро людей і є десятки постраждалих. Під удар потрапила виставка озброєння. >>
Подати документи через електронний кабінет вступника можна до 18:00 1 серпня. >>
Із Росії в Україну 16 липня повернули тіла ще 501 загиблого. Росіяни стверджують, що це тіла українських військових. >>
Вранці у четвер, 16 липня, в Києві, поблизу Офісу президента, та в низці інших міст по всій країні проходять акції на підтримку в.о. міністра оборони Михайла Федорова. >>