Невтішний 2024-й: десятки тисяч українців «отримали» статус зниклих безвісти
Близько 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти з початку 2024 року – це військові і цивільні. >>
В центрі щодня працюють рекрутери, які надаватимуть інформацію щодо вакансій в армії. (Фото Міноборони України)
Міністерство оборони України та Львівська міська рада спільно запустили у місті Лева пілотний проєкт рекрутингу до української армії в понеділок, 12 лютого.
Це перший такий центр в Україні.
Як інформує Україна молода, про це повідомляє Міноборони України.
Зазначається, що у центрі можна дізнатися всю актуальну інформацію про вакансію в армії, поспілкуватися з представниками бригад та обрати бажану професію у війську.
Центр працює за адресою: вул. Костя Левицького, 67. Надалі планується запустити такі центри по всій Україні.
"Армії потрібні вмотивовані люди, які свідомо роблять свій вибір служити на конкретній посаді в конкретній частині. Ми бачимо за даними соціологічних опитувань, що переважна більшість українців та українок готові долучитися до захисту Батьківщини за умови можливості вибору, врахування свого досвіду та фаху, розуміння з ким і де служити.
Рекрутинг – це саме про добровільний та свідомий вибір. Ми будемо максимально масштабувати наші активності щодо рекрутингу і в інших містах України, відкривати центри рекрутингу, розповідати людям про наявні можливості знайти своє місце в обороні держави", - розповіла під час презентації проєкту заступниця міністра оборони з питань соціального розвитку Наталія Калмикова.
У відомстві додають, що в центрі щодня працюють рекрутери, які надаватимуть інформацію щодо вакансій в армії, проводитимуть консультації та тести щодо профорієнтації.
Важливо, що центр не матиме стосунку до структур ТЦК, а самі рекрутери не є військовослужбовцями. Тож тут не вручатимуть повісток, а лише надаватимуть консультації.
Центри рекрутингу долучатимуть українців та українок до Сил безпеки та оборони України через підписання контракту з відповідною військовою частиною. Наразі є можливість укладати як строкові контракти, так і контракти до оголошення демобілізації.
Після вибору бажаної посади людина матиме співбесіду із рекрутером та представниками обраної військової частини. Після погодження кандидатури на певну вакансію, кандидата скерують у ТЦК з пакетом документів для подальшого оформлення, проходження необхідних процедур та медичного огляду, направлення на базову військову підготовку, яка триває один місяць та, за потреби, фахову підготовку. Після підготовки військовослужбовця скерують у частину для проходження військової служби.
"Наше завдання – зробити все можливе, щоб людина, яка йде служити на конкретну посаду у конкретну військову частину, дійсно туди потрапила. Власне для цього є ця ініціатива.
Далі ми, як Міністерство оборони, будемо максимально масштабувати, бо це пілотний проєкт, і ми дуже вдячні Львову за те, що така співпраця є. Наступними містами стануть Запоріжжя, Дніпро, Одеса, Київ, Полтава", - додав координатор рекрутингу до української армії Міноборони Олексій Бежевець.
«Ми маємо якісну співпрацю з усіма військовим підрозділами у Львові. І коли спілкуєшся з військовими, завжди виникає питання кадрового забезпечення. У нас вже відкрився центр рекрутингу «Азову», 3-ї окремої штурмової бригади, полку «Вовки Да Вінчі», зараз ще деякі підрозділи планують робити свої окремі центри. Але ми всі разом вирішили, що треба зробити єдиний великий потужний міський центр. І велика подяка Міністерству оборони за таку спільну ініціативу», – розповів Андрій Садовий, міський голова Львова.
За його словами, наразі є вакансії водіїв, слюсарів, механіків, кухарів, кінологів.
«Є дуже багато вакансій бойових і небойових професій, і люди повинні це знати. Плюс, як ви знаєте, ми від міста даємо певні виплати для тих, хто готовий йти в десантні війська і морську підходу – це додатково 50 тисяч гривень певного стимулу. Тому краще свідомо зрозуміти, в чому ти сильний, підготуватися, і тоді йти захищати країну», – каже пан Садовий.
Як повідомляла "УМ", нещодавно Міноборони проаналізувало перші підсумки рекрутингу до Сил оборони України через сайти працевлаштування.
Близько 30 тисяч українців отримали статус зниклих безвісти з початку 2024 року – це військові і цивільні. >>
Під час однієї з масових атак рф по Україні український пілот винищувача F-16 встановив рекорд зі збиття ворожих ракет. Він знищив шість крилатих ракет противника за один бойовий виліт. >>
Словник сучасної української мови та сленгу “Мислово” обрав слово “бусифікація” словом 2024 року. Неологізм, який позначає примусову мобілізацію за прискореною процедурою, перебував в центрі суспільної уваги року, що минув. >>
На фронті 28 грудня 2024 року загинув музичний редактор відомого кулінарного шоу "МастерШеф" та інших проєктів Антон Вовк. >>
Справу щодо шахраїв, які викрадали гроші з банківських рахунків загиблих військовослужбовців ЗСУ, скерували до суду: в такий спосіб їм вдалося привласнити майже 1,5 млн гривень. >>
До війська деякі працівники ТЦК мобілізують чоловіків заради "плану" і не дивляться на те, що вони або взагалі неспроможні воювати, або мають законне право на відстрочку. >>