Київ цьогоріч пережив близько 200 обстрілів і 100 днів з відключеннями світла
За 2024 рік російські війська завдали по Києву майже 200 повітряних ударів із застосуванням 1,6 тис. засобів ураження різного типу. >>
Активісти не один рік захищали Протасів Яр від забудови. (facebook.com/save.protas)
Колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду визнала законним рішення Київської міської ради про заборону скандального будівництва в парку «Протасів Яр».
Як інформує Україна молода, відповідна постанова Верховного Суду вже набрала законної сили і оприлюднена у Єдиному реєстрі судових рішень.
Зазначається, що Колегія суддів Касаційного адміністративного суду у складі ВСУ погодилася з рішенням суду апеляційної інстанції про те, що «під час прийняття оскаржуваних рішень Київміськрада діяла на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України».
Крім цього, Верховний Суд узяв до уваги висновки Конституційного Суду України в рішенні від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009, де зазначено, що орган місцевого самоврядування має право за власною ініціативою або ініціативою інших заінтересованих осіб змінити чи скасувати прийнятий ним правовий акт (у тому числі і з мотивів невідповідності Конституції чи законам України).
Зауважимо, що забудовник у позові до Суду переконував, що міськрада не може скасувати своє попереднє рішення про надання йому цієї земельної ділянки в оренду для забудови.
Ще у 2007 році депутати Київради внесли зміни до Генерального плану столиці й Програми озеленення, за якими ділянку зелених насаджень загального користування на вулиці Миколи Амосова віднесли до території житлової і громадської забудови.
Договір оренди, за яким забудовник мав забезпечити будівництво й експлуатацію житлового комплексу, уклали строком до 22 червня 2017 року.
Однак суди попередніх інстанцій установили, що будівництва чи пдіготовки до нього не здійснювали.
У суді вирішили, що оскільки договір оренди із забудовником не продовжували, то Київміськрада мала право повернути ділянці її первинне призначення.
Нагадаємо, восени 2019 року громадські активісти та журналісти-розслідувачі заявляли, що в столичному парку будівельна компанія "Дайтон Груп", пов’язана з дніпровським бізнесменом і екснардепом Геннадієм Корбаном, планувала збудувати три високоповерхівки.
Активістам нібито неофіційно погрожували навіть посадовці з Банкової.
Як повідомляла «УМ», 28 липня Київрада повернула статус території зелених насаджень загального користування земельним ділянкам у парку відпочинку «Протасів Яр»у Солом’янському районі Києва.
Згодом у жовтні Окружний адміністративний суд Києва також скасував дозвіл на скандальне будівництво.
За 2024 рік російські війська завдали по Києву майже 200 повітряних ударів із застосуванням 1,6 тис. засобів ураження різного типу. >>
Військовим 114-ї окремої бригади ТРО громада Київщини передала 7 нових дизельних повнопривідних пікапів Toyota Hilux та додаткове обладнання. >>
Одним з найважчих років для України і Києва за весь час Незалежності став 2024 рі.к Але древня столиця продовжує тримати удар, долати виклики війни та працювати для мільйонів киян і гостей мегаполісу. >>
До суду передано справу про вбивство колишньої депутатки, мовознавиці та громадської діячки Ірини Фаріон. >>
Студентський парламент Навчально-наукового інституту журналістики оголосив бойкот адміністрації у відповідь на дії викладача та професора КНУ Микити Василенка, який пропагував проросійські ідеї, допускав сексистські висловлювання та виступав на проросійських майданчиках. >>
Одразу після оприлюднення скандального розслідування "Української правди" щодо вимагання грошей і знущання над військовими у 211-ій понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ головнокомандувач Олександр Сирський призначив перевірку. >>