Українська домінує: в побуті виключно російською розмовляють лише 9%
Більшість українців розмовляють лише українською мовою у побуті - згідно результів опитування групи Рейтинг. >>
Епіфаній закликає молитися рідною мовою.
Предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній закликає молитися рідною мовою.
Як інформує УМ, про це він написав на сторінці у ФБ в понеділок, 22 лютого.
“У ХХІ столітті, на 30-му році відновленої незалежності України наш народ досі намагаються роз’єднати так званим “мовним питанням”. Торкається воно і нашої, церковної, сфери, адже досі виникають суперечки щодо того, якою мовою “правильніше” звертатися до Бога, якою мовою мають звершуватися богослужіння у храмах і, врешті-решт, молитву якою мовою “краще” чує Бог? Відповідь проста – рідною!”, – написав митрополит.
З його слів, історія церкви з тисячолітнім корінням переконливо засвідчує, що в Українській Церкві повинна звучати рідна мова.
Він також зацитував апостола Павла, який писав ще у І столітті:
“Так i ви, якщо промовляєте язиком незрозумiлi слова, то як зрозумiють, що ви говорите? Ви будете говорити на вiтер… Коли я молюся незнайомою мовою, то хоч i дух мiй молиться, але розум мiй лишається безплiдним… В церквi хочу краще п’ять слiв сказати розумом моїм, щоб i iнших наставити, нiж тисячi слiв незнайомою мовою” (1 Кор. 14: 9, 14, 19).
“Без рідної мови у богослужінні, проповіді, спілкуванні Церква для народу стає чужою, далекою, незрозумілою, відстороненою. Чи не цього добивалися всі ті імперські завойовники, які нищили українські храми, палили літературу, забороняли нашу мову, принижували її, називали “базарною” і “негідною” звучати під час богослужінь?”, – додав Епіфаній.
Він також навів цитату митрополита Іларіона (Огієнка), мовознавця, громадського діяча.
“Відсутність живої української мови в Церкві – це грабунок вірних. Це як приготовити щедрий бенкет для голодних, – і тільки показати його їм, але не дати насититися голодному!.. Дайте рідну українську мову в Церкву – і Дух Святий огорне її, як мати дитину, і Церква оживе й розцвіте, немов та троянда травнева, і стане живою та милою!”
“З Божої ласки ми сьогодні радіємо з того, що маємо можливість молитися в рідній Українській Церкві рідною мовою. Як довго ми йшли до цього… Але вибороли, віднайшли свій живий і правдивий шлях до Бога, а тому не маємо права його втратити. Прославляймо нашого Господа як вірні й свідомі діти рідної Церкви!”, – резюмував Епіфаній.
Як повідомляла УМ, предстоятель Православної церкви України митрополит Епіфаній відслужив панахиду за спокій душ розстріляних мирних учасників Революції Гідності у Свято-Михайлівському Золотоверхому соборі в суботу, 20 лютого.
Більшість українців розмовляють лише українською мовою у побуті - згідно результів опитування групи Рейтинг. >>
Ми, українці, єдині й законні спадкоємці мови, історії, матеріальної і духовної культури давніх русичів як духовно-політичного об’єднання полян, древлян, волинян, подолян, сіверців, галичан, тиверців, уличів. >>
Необґрунтованою визнано скаргу на вчительку англійської мови однієї з житомирських шкіл, яка вимагає від учнів спілкуватися українською мовою під час занять. >>
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>