Очистилися першими в Україні: Львівщина позбулася всіх церков Московського патріархату
В Україні Львівщина стала першою областю, де більше немає релігійної громади Московського патріархату. >>
Очільник УПЦ (МП) Онуфрій уже не розглядається як канонічний митрополит Київський
Вселенський патріархат заявив, що усі ієрархи УПЦ (МП) після створення ПЦУ мають статус таким, що просто живуть на території України, але вони не мають права служити на канонічній території Православної церкви України.
Як інформує УМ, про це повідомляє Сerkvarium.
Видання опублікувало відповідь, надану йому Вселенським патріархом щодо статусу єпископів УПЦ (МП) в Україні.
У відповіді йдеться, що «нова автокефальна церква України (ПЦУ – ред.) є єдиною канонічною Православною Церквою на території Української Держави, та Блаженніший Митрополит Київський та всієї України має бути визнаний її канонічним Предстоятелем. Відповідно до канонічного принципу територіальності, який є невід’ємним і постійним фактом православної еклезіології, жодна Церква не може бути присутньою в межах юрисдикції Церкви України».
Але, зазначив Вселенський патріарх, «в дусі пастирської чуйності, ми тимчасово терпимо існування українських ієрархів під Росією не як місцевих правлячих єпископів, а лише як титулярних або тих, що перебувають (мають резиденцію) в Україні».
Так само очільник УПЦ (МП) Онуфрій уже не розглядається як канонічний митрополит Київський, «але як ієрарх, що проживає в Києві».
Як повідомляла УМ, у січні Епіфаній анонсував, що наступного року ще 4 помісні православні церкви можуть визнати автокефалію ПЦУ.
Церква Еллади стала першою після Вселенського патріархату з-поміж помісних православних церков світу, яка визнала незалежну ПЦУ та вступила з нею у міжцерковне спілкування.
Кіпрська церква визнала ПЦУ та Епіфанія
В Україні Львівщина стала першою областю, де більше немає релігійної громади Московського патріархату. >>
«Об’єднані в служінні» — так називався нещодавній перший міжконфесійний капеланський форум, який проходив у Києві. >>
У Черкасах перейшов до Православної церкви України найбільший в області Свято-Михайлівський кафедральний собор. >>
У Черкасах після оголошення про перехід Свято-Михайлівського собору до ПЦУ, біля храму виникли сутички за участю прихильників УПЦ МП, які використовували сльозогінний, ламали лавки та кидалися на людей у храмі. >>
Днем військового капелана визначено дату 12 жовтня, у день вшанування пам’яті святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського. >>
Громада села Самійлівка Лозівського району проголосувала за перехід до Православної Церкви України, тому настоятелем місцевого храму Святого Рівноапостольного князя Володимира став Андрій Челомбітько. >>