Знесення імперських пам’ятників: в Одесі виділили кошти на розробку документації
На розробку проєктної документації для демонтажу 12 пам’ятників, які містять імперську та радянську символіку Одеська міськрада виділила 200 тис. гривень. >>
Черга біля Куликового поля в Одесі з бажаючих пройти до Будинку профспілок і вшанувати жертв трагедії 2 травня 2014 року.
Невеличка сутичка сталася біля входу на Куликове поле в Одесі на шості роковини трагедії 2 травня. Бажаючим вшанувати жертв трагедії не сподобалася українська мова, якою вів репортаж один зі стрімерів.
Як інформує «Україна молода», про це повідомляють численні журналісти з місця події.
Зазначається, що люди вишикувались у чергу біля Куликового поля в Одесі, щоб пройти до Будинку профспілок і вшанувати жертв трагедії 2 травня 2014 року.
Через карантинні обмеження поліція пропускала лише по двоє охочих покласти квіти.
Стрімер Валентин Ткачук.
Сутичка ж виникла через те, що декілька присутніх обурилися українською мовою стрімера з Чорноморська Валентина Ткачука та облаяли його. Ткачук вів пряму трансляцію з входу на Куликове поле. Інший учасник черги вдарив стрімера, той штовхнув його, і тоді побити стрімера спробував ще один чоловік, а потім вже інший.
Сутичку зупинили проукраїнські активісти. Поліція розвела Ткачука та нападників в різні сторони, нікого не затримали.
Як пояснив журналістам сам Ткачук, на претензії кількох жіночок, які вимагали, щоб він перейшов на російську, він відповів, що є громадянином України і буде розмовляти державною мовою.
Після цього в полеміку втрутився молодик, який ображав патріота і лаявся матом. До нього приєднався ще один чоловік. Ткачуку завдали кілька ударів, у тому числі й ногою.
«Я не знаю цих людей. Конфлікт відбувся, тому що я говорив українською мовою. Такого раніше не було», – підкреслив Ткачук і пообіцяв звернутися до поліції.
За даними поліції, у день шостих роковин подій 2 травня за безпекою громадян в Одесі стежать понад півтори тисячі правоохоронців, серед яких – працівники поліції, ДСНС, нацгвардійці.
«Основні превентивні заходи зосереджені біля Соборної площі, Куликового поля та у центральній частині міста», – зазначили в поліції.
Як повідомляла «УМ», 2 травня 2014 році, ціною десятків людських життів було зупинено повзучий наступ так званої «російської весни» в Одесі.
Аби спростувати фейки російської пропаганди, «група 2 травня», що об’єднує незалежних експертів та небайдужих одеситів, зняла документальний фільм «2 травня. Без міфів».
Про проблеми сучасної української мови і її вивчення у школі читайте також у матеріалі "України молодої": "Освітній скандал: Зеленського питають навіщо вилучати зі стандартів українську і зарубіжну літературу".
На розробку проєктної документації для демонтажу 12 пам’ятників, які містять імперську та радянську символіку Одеська міськрада виділила 200 тис. гривень. >>
Більшість українців розмовляють лише українською мовою у побуті - згідно результів опитування групи Рейтинг. >>
Ми, українці, єдині й законні спадкоємці мови, історії, матеріальної і духовної культури давніх русичів як духовно-політичного об’єднання полян, древлян, волинян, подолян, сіверців, галичан, тиверців, уличів. >>
Необґрунтованою визнано скаргу на вчительку англійської мови однієї з житомирських шкіл, яка вимагає від учнів спілкуватися українською мовою під час занять. >>
Суддя Печерського райсуду Константінова звільнила під заставу колишнього командира львівського «Беркута» Романа Пацеляка, який розганяв Майдан у 2014 році. >>
Звістка про підле вбивство Ірини Фаріон — професорки Національного університету «Львівська політехніка», докторки філології, публіцистки, активної, безкомпромісної захисниці нашої мови, депутатки ВР 6-го скликання, громадської діячки — сколихнула українське суспільство. >>