«Імпотенція» по-польськи: Туск не вважає Польщу ціллю російської ракети
Коментуючи інцидент з російською ракетою, що впала у Люблінському воєводстві, Польський прем'єр Дональд Туск зазначив, що немає підстав, що саме Польща була її ціллю. >>
Дональд Трамп та Володимир Зеленський.
Перші переговори про припинення війни відбудуться з обраним американським президентом Дональдом Трампом після його інавгурації, а потім – з правителем рф володимиром путіним у разі, якщо американський лідер запропонує "сильні гарантії безпеки для України".
Як інформує УМ, про це заявив Президент Володимир Зеленський в інтерв'ю американському подкастеру Лексу Фрідману
"Я думаю, 25 січня або в інший день ми сідаємо передусім з Трампом. Ми з ним домовляємось, як ми спроможні зупинити війну та Путіна", - сказав, зокрема, Зеленський.
Також президент наголосив на важливості того, аби Європа також мала голос, "бо Європа буде дивитися на нас і на Трампа".
Він звернув увагу на те, що всі лідери Європи завжди запитують Зеленського щодо його розмов чи зустрічей із Трампом.
Зеленський наголосив: якщо американський лідер запропонує сильні гарантії безпеки для України, то після цього може бути розмова з росіянами. "І саме так, а не просто відразу сіли втрьох", – наголосив він.
Водночас український президент висловив припущення, що Трамп може опинитися в складному політичному становищі, якщо досягне припинення вогню без надання Україні належних гарантій безпеки.
На його думку, це може нагадувати ситуацію, в якій опинився Зеленський у 2019 році.
"Не чекайте на бажання Путіна. Змушуйте його зробити те, що потрібно для завершення війни – це важливо", – підсумував український президент.
Варто зазначити, що під час виборчої кампанії Трамп неодноразово хизувався своїми гарними відносинами з очільником Кремля. Він також неодноразово обіцяв закінчити війну в Україні протягом 24 годин у разі свого обрання.
Нагадаємо, що нещодавно Путін під час щорічної пресконференції для ЗМІ сказав, що "готовий" до потенційних переговорів з Трампом.
У свою чергу Трамп заявив 23 грудня, що правитель Росії висловив бажання зустрітися з ним якнайшвидше, щоб обговорити війну в Україні.
Як повідомляла УМ, Справедливий мир: Новорічне привітання Президента Зеленського.
Коментуючи інцидент з російською ракетою, що впала у Люблінському воєводстві, Польський прем'єр Дональд Туск зазначив, що немає підстав, що саме Польща була її ціллю. >>
Туск і Зеленський обговорили багато двосторонніх питань, і серед них – історичний діалог між Україною та Польщею. >>
Президент України Володимир Зеленський і американський лідер Дональд Трамп у вівторок, 28 липня, зустрілися в Білому домі: головні теми перемовин — посилення української протиповітряної оборони та питання мирного врегулювання війни. >>
Декілька останніх днів соцмережі щедро демонтсрували удари безпілотників по логістичному центру (Валберіс) у російських Котовську та Електросталі. >>
Український президент і британський прем’єр-міністр поспілкувалися тет-а-тет, а також у розширеному форматі на авіаносці Королівських ВМС HMS Queen Elizabeth на базі Портсмут. >>
Одіозний міністр закордонних справ росії Сергій Лавров заявив про готовність Москви до мирних переговорів та закликав Сполучені Штати припинити постачання зброї Україні, яке він вважає неприпустимим. >>