У Норвегії номінували Столтенберга на Нобелівську премію миру

14:42, 07.01.2023

Генсек НАТО Столтенберг. (Фото з відкритих джерел)

Генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Єнса Столтенберга член парламенту Норвегії від консервативної Партії прогресу Крістіан Тюбрінг-Г’єдде номінував на Нобелівську премію миру.

 

Як інформує Україна молода, про це повідомляє Abcnyheter з посиланням на пресслужбу політика.

 

«Генсек НАТО Столтенберг від початку усвідомив серйозність і важливість нападу Росії на всі країни, які керуються демократією та ліберальними свободами. Він рано зрозумів, що збройний спротив України – це також і європейська боротьба, та водночас чітко заявляв, що НАТО не буде прямим учасником війни»,– пояснює Тюбрінг-Г’єдде.

 

«Генеральний секретар був і є важливою ланкою між державами-членами НАТО і в мудрий спосіб сформував розуміння того, що взаємні військові зобов’язання Альянсу є абсолютними і водночас – що потенційній війні на території НАТО завжди щось передує»,– додає він.

 

«Столтенберг заслуговує на премію за свою видатну роботу на посаді генерального секретаря НАТО у складний для Альянсу час», - зазначив Тюбрінг-Г’єдде в обґрунтуванні своєї номінації.

 

Політик зауважив, що жорстокий і неспровокований напад рф на Україну 24 лютого 2022 року був чітким сигналом того, що росія все ще має амбіції відновити російську імперію. Водночас Столтенбергу вдалося зберегти трансатлантичну єдність, що стало важливим сигналом для кремля, а також його сприяння вступу до Альянсу Швеції та Фінляндії.

 

Оскільки Тюбрінг-Г’єдде є членом національного парламенту, він, згідно з критеріями Нобелівського комітету, має право висувати кандидатуру на Нобелівську премію миру. У 2020 році він вже пропонував присудити премію Дональду Трампу за його внесок у мирне врегулювання на Близькому сході.

Традиційно кандидатури на отримання Нобелівської премії миру подаються до 31 січня. При цьому Нобелівський комітет оголошує лише лауреатів, а перелік номінантів залишається засекреченим на 50 років.

 

Як відомо, наприкінці минулого року спікер парламенту Туреччини Мустафа Шентоп висунув кандидатуру президента Реджепа Тайїпа Ердогана на Нобелівську премію миру. 
 

Як повідомляла УМ, украінська правозахисна організація «Центр громадянських свобод», правозахисник Алесь Бяляцкі з білорусі та російська правозахисна організація «Меморіал» оголошені лауреатами Нобелівської премії миру 2022 року.