Обриси війни в Європі. США виходять з усіх правил міжнародного співіснування
Усе вже стало очевидним: для світових еліт війна — це не трагедія, а інструмент перерозподілу. >>
Міністри закордонних справ G7 оприлюднили заяву за підсумками засідання у німецькому Мюнстері. (auswaertiges-amt.de)
Міністри закордонних справ G7 (Велика сімка) виступили з підтримкою України та заявили, що допомагатимуть їй стільки, скільки буде потрібно.
Дипломати відкинули звинувачення росії в тому, що Україна нібито готує так звану "брудну бомбу", і закликали припинити ядерну риторику.
Як інформує Україна молода, про це йдеться у оприлюдненій спільній заяві міністрів за підсумками засідання у німецькому Мюнстері у п’ятницю.
«Безвідповідальна ядерна риторика росії є неприйнятною. Будь-яке застосування росією хімічної, біологічної або ядерної зброї матиме серйозні наслідки. Ми також відкидаємо неправдиві заяви росії про те, що Україна готує радіологічну «брудну бомбу», - йдеться у заяві.
Зазначається, що інспекції Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) підтвердили, що ці звинувачення є безпідставними.
Дипломати «великої сімки» також наголосили: «Ми засуджуємо нещодавню ескалацію з боку росії, включаючи її напади на цивільних осіб та цивільну інфраструктуру, зокрема енергетичні та водні об'єкти, по всій Україні з використанням ракет та іранських безпілотників».
У заяві також засуджується триваюче захоплення та мілітаризація росією української Запорізької атомної електростанції, викрадення та жорстоке поводження з українським персоналом, а також навмисна дестабілізація її роботи.
«Ми підтримуємо зусилля МАГАТЕ щодо створення Зони безпеки та захисту», - підкреслили підписанти заяви.
Під час зустрічі міністри також обговорили потреби України у підготовці до зими, зокрема, необхідність підтримки ремонту та відновлення енергетичної та водної інфраструктури.
Як повідомляла «УМ», президент Китаю Сі Цзіньпін під час зустрічі з німецьким канцлером Олафом Шольцем виступив проти використання ядерної зброї і висловив пряме зауваження щодо необхідності не допустити ескалації війни росії в Україні.
Усе вже стало очевидним: для світових еліт війна — це не трагедія, а інструмент перерозподілу. >>
Дональд Трамп, як заявили в Білому домі, підписав документ, згідно з яким Сполучені Штати припиняють фінансування та участь у 66 міжнародних організаціях, з яких 31 – у складі Організації Об'єднаних Націй. >>
За підсумками зустрічі «Коаліції охочих» з європейськими лідерами президент України Володимир Зеленський провів пресконференцію. >>
Гра почалась. Схоже, світ уже не ділитимуть за прапорами, державами, а — секторами, відповідно до потреб та завдань. >>
Ми вступаємо в Новий, 2026-й, рік без нових змін. З тими ж обстрілами енергетики та знищенням усього живого в Україні. >>
путін переконував, що Україна "штучна" держава з фрагментованим суспільством та попереджав про "довгострокову конфронтацію" із Заходом у разі прийому України в НАТО. >>