День прапора: на Черкащині відкрили арт-комплекс «Географічний центр – серце України», фото

10:50, 23.08.2021

В селі Мар’янівка Черкаської області відбулися урочистості з нагоди Дня Державного прапора. (Фото Офісу президента)

Арт-комплекс «Географічний центр – серце України» було створено спеціально до 30-річчя незалежності нашої держави в селі Мар’янівка Черкаської області.

 

Відповідно саме тут відбулися урочистості з нагоди Дня Державного прапора та за участі президента Володимира Зеленського у понеділок, 23 серпня.

 

Про це повідомляє Україна молода з посиланням на Офіс президента.

 

Зокрема, у географічному центрі України біля флагштока з національним стягом розміщено артоб'єкт, де розташовано 25 сталевих крил, що уособлюють 24 області України й український Крим.

 

 

«Це дійсно символ того, що підніматися вгору та бути на висоті набагато легше разом. І сьогодні в небо одночасно здійматимуться тисячі наших державних прапорів. В усіх регіонах, в усіх містах, по всій Україні та за її межами», – підкреслив Зеленський під час церемонії підняття Державного прапора.

 

За його словами, синьо-жовтий стяг – це більше ніж прапор, це символ нашої великої української сім’ї.

 

«Це – міст крізь століття боротьби за незалежність, що з’єднує нас, з’єднує десятки поколінь. Це наставник, який нас надихає й мотивує, коли ми просто його бачимо. Це наш янгол-охоронець, що майорить у небі так яскраво, щоб Бог не забував про нас кожного дня», – сказав він.

 

 

Володимир Зеленський наголосив, що прапор України викликає широку палітру емоцій:

 

«Це гордість, коли наш прапор звільняв десятки міст і сіл на Донбасі. Вдячність, коли наш прапор допомагав гасити пожежі в Туреччині та в Греції. Віра в життя, коли наш прапор допомагав боротися з COVID-19 в Італії. Сльози, коли наш прапор супроводжує в рай загиблих захисників України. Радість, коли наш прапор підіймається на Олімпійських іграх, майорить на Евересті, Монблані й навіть у космосі. А для мене, крім усього цього, це ще й миле батьківське розчулення, коли ти заглядаєш у пенал свого сина й розумієш, що першими закінчилися фломастери синього й жовтого кольорів».

 

 

Глава держави подякував усім, хто робить кольори Державного прапора України відомими й поважними в Україні та світі:

 

«Це наші військові, ветерани, волонтери. Наші медики. Пожежники, рятувальники, прикордонники. Наші спортсмени, футболісти. Наші олімпійці. Наші паралімпійці. Наші тренери. І наші дитячі тренери. Наші науковці, освітяни, студенти, діячі мистецтва.

 

А найголовніше – це наші громадяни України, прекрасні, світлі люди, які платять податки, не дають хабарів, не сідають за кермо напідпитку, не паркуються на місцях для людей з інвалідністю, ведуть здоровий спосіб життя і є активними учасниками громадянського суспільства».

 

І додав, що аби зміцнювати силу прапора та незалежності України, зовсім не обов’язково робити щось гучно й публічно, досить просто «бути українцем».

 

«Я ще раз вітаю всіх нас зі святом! Сьогодні нас об’єднає спільна дія, спільна мета: ми разом піднімаємо прапор і маємо піднімати Україну. Тільки разом. І тільки вгору. З Днем Державного прапора України! Слава Україні», – привітав Зеленський.

 

 

Пролунав Державний гімн України у виконанні оркестру та відбулася церемонія підняття Державного прапора на флагшток заввишки 52 метри. Це найбільший державний стяг на Черкащині. Потому пролунало 10 святкових залпів.

 

Одночасно державні прапори були підняті в усіх регіонах України, де також були споруджені спеціальні флагштоки. Синьо-жовтими кольорами підсвітили низку будівель, зокрема фасади Верховної Ради, Національної опери, палацу «Україна», ЦУМу, ТРЦ «Гулівер» у Києві.

 

До 30-річчя незалежності України у кольори нашого національного прапора також «зафарбують» Ніагарський водоспад, що на кордоні Канади та США, і будівлю Ради Європи у Страсбурзі.

 

Читайте також: Як Україна відзначатиме 30-річчя Незалежності.