Зеленський заявляє про вирівнювання ситуації на Покровському напрямку
На його думку, тим не менше впродовж останнього часу дещо вирівнюється ситуація на Покровському напрямку. >>
Будапештський меморандум був підписаний 5 грудня 1994 року
Глава української делегації в Тристоронній контактній групі і колишній президент Леонід Кравчук висловив думку, що Україна може ініціювати підписання нового Будапештського меморандуму, якщо переговори по Донбасу зайдуть у безвихідь.
"Я думаю, ми будемо не оновлювати, а розширювати. Ми будемо думати про нову редакцію документа", - сказав він під час ефіру на телеканалі Obozrevatel TV .
За словами Кравчука, до підписання документа неодмінно повинні приєднатися Німеччина, Польща та інші країни Європи. У новій версії меморандуму, зазначив політик, повинен бути прописаний чіткий механізм реалізації задекларованих в ньому принципів.
"Це питання не знімається з порядку денного, і ми будемо це ініціювати, якщо раптом все це зайде в глухий кут. Але я не вірю, що і далі буде цей глухий кут ", - резюмував перший президент.
Відзначимо, Будапештський меморандум був підписаний 5 грудня 1994 року. Лідери США, Росії і Великобританії обіцяли Україні гарантії територіальної цілісності в обмін на відмову від ядерного статусу.
Як повідомляла УМ, глава української делегації в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кравчук пропонує надати Донецькій і Луганській областям статус вільних економічних зон.
Нагадаємо, раніше перший президент України, який очолив українську делегацію в мінській Тристоронньій контактній групі для переговорів по Донбасу - Леонід Кравчук, поділився, що президент Володимир Зеленський поставив перед ним конкретні завдання.
Як повідомляла УМ, раніше Кравчук поцікавився у ватажків ОРДЛО, яким вони бачать майбутнє регіону. Втім, ще не отримав від представників окупованих територій Донецької та Луганської областей відповіді.
На його думку, тим не менше впродовж останнього часу дещо вирівнюється ситуація на Покровському напрямку. >>
Ідеї мирних переговорів України та росії обговорюють постійно починаючи з 2022 року, коли зайшли у глухий кут зустрічі української і російської сторін у Стамбулі. >>
Президент України Володимир Зеленський вважає так звані «нові пропозиції» російського диктатора владіміра путіна ультиматумом. >>
Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський вважає, що найскладніша ситуація на фронті склалася на Бахмутському, Новопавлівському та Авдіївському напрямках. >>
Президент Франції Емманюель Макрон заявив колегам за підсумками саміту Євросоюзу, що помилковою є думка про те, що росія зупиниться на Донбасі та в Криму. >>
Радник Білого дому Джон Кірбі наголошує, що Україна терміново потребує продовження військової допомоги США, адже в українських воїнів закінчуються боєприпаси. >>