Одіозний Татаров працевлаштував земляків у правоохоронних органах - Схеми
Понад десяток посадовців у правоохоронній системі України пов’язані з заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим. >>
Журналісти зафіксували візит олігарха Ріната Ахметова до Національного антикорупційного бюро.
Про це повідомляє Bihus.info.
На фото видно, як олігарх виходить з НАБУ і в супроводі охоронців сідає в чорний Mercedes.
У бюро виданню інформацію про приїзд Ахметова коментувати відмовилися.
У пресслужбі Ахметова Українській правді заявили, що олігарх давав свідчення в НАБУ в якості свідка.
Журналісти припускають, що візит олігарха пов’язаний з діяльністю його компанії – ДТЕК. На початку серпня 2019 року НАБУ повідомило про підозру шістьом співробітникам підприємства. Вони нібито були причетними до запровадження так званої формули "Роттердам+", яка суттєво збільшила вартість електроенергії для кінцевих споживачів.
Сама ж "ДТЕК Енерго", наприклад, у 2018 році отримала понад 5 мільярдів гривень чистого прибутку.
Як повідомляла УМ, У березні 2016 року Нацкомісія затвердила нову методику визначення оптової ринкової ціни на електроенергію. Це ціна, за якою ТЕС продають електроенергію в ринок. У ній, зокрема, враховується ціна на вугілля.
Згідно з новою методикою, вартість вугілля у виробництві вугільно-теплової генерації рахується за формулою "вартість вугілля у порту Роттердам плюс вартість його доставки в Україну".
Через застосування нової формули теплові генерації, в тому числі генерації ДТЕК Ріната Ахметова і державне "Центренерго", стали продавати електроенергію дорожче.
8 серпня Національне антикорупційне бюро України оголосило ексголові НКРЕКП Дмитру Вовку та ще п’ятьом особам, причетним до запровадження так званої формули “Роттердам+”, підозру у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано 18,87 млрд грн збитків.
Зокрема, йдеться про ексголову Національної комісії, що здійснює регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП); чинного директора ДП «Оператор ринку» (на момент запровадження «Роттердам+» – член НКРЕКП); начальника відділу НКРЕКП; керівника управління НКРЕКП; заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України; директора департамента однієї з компаній зазначеної групи, поінформували в Антикорупційному бюро.
Спеціалізована антикорупційна прокуратура проситиме 50 млн грн застави для одного з фігурантів справи щодо запровадження так званої формули «Роттердам+». йдеться про директора ДП "Оператор ринку" колишнього члена НКРЕКП Володимира Євдокімова.
Раніше детективи Національного антикорупційного провели обшуки в офісі фінансової групи компаній.
НАБУ не знайшло документального підтвердження того, що вугілля в Україну за формулою "Роттердам+" потрапляло морем з Роттердама в заявлених обсягах.
Вовк назвав справу "Роттердам+" "розкрученою медійно-юридичною бульбашкою та заявив про "політичний характер переслідування" його особисто і колег.
Понад десяток посадовців у правоохоронній системі України пов’язані з заступником голови Офісу президента Олегом Татаровим. >>
Народного депутата Андрія Одарченка 14 листопада ВАКС визнав винним у спробі підкупити за біткоїни ексголову Держагентства з відновлення Мустафу Найєма. >>
Мер Києва Віталій Кличко відсторонив від виконання обов’язків заступника голови КМДА Володимира Прокопіва після розслідування Bihus.Info щодо заволодіння низкою об’єктів комунальної нерухомості в Києві друзями заступника мера. >>
Прокурорами доведено в судді вчинення депутатом Київради IX скликання адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією. >>
Підозрюваний у корупції народний депутат від фракції «Слуга народу» Андрій Одарченко втік з України за кордон. >>
Кремль регулярно намагається зобразити Україну як таку, що загрожує окупованій росією Запорізькій АЕС, і поширив цю інформаційну операцію на КАЕС незабаром після наступу >>