Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Роботи української фотографки увійшли до списку World Press Photo 2024 (автопортрет у Краматорську Донецької області 25 лютого 2022 року. Фотопроєкт Юлії Кочетової War is personal) (Фото: worldpressphoto.org)
На конкурсі «World Press Photo 2024» в європейському регіоні за проєкт "Війна — це особисте", який документує війну росії проти України отримала нагороду українська фотожурналістка Юлія Кочетова.
Її робота поєднує фотографії, листування, малюнки та аудіо, емоційно й виразно розповідаючи про трагедію українського народу.
Як інформує УМ, про це повідомило World Press Photo.
Музику для проєкту створила українська діджейка Дарія Коломиєць, а ілюстрації - Олександр Комʼяхов (переглянути цей проєкт можна тут).
Журі конкурсу відзначило інноваційний підхід Юлії Кочетової та емоційну силу її роботи:
"Особливо привернуло увагу захоплююче використання аудіо та ілюстрацій, зокрема в поетичному щоденнику й аудіозаписах. Це надало роботі кінематографічної якості".
«Я присвячую цю нагороду моїм людям, які щодня борються. Я присвячую її українським фотографам і фотографкам. Я присвячую її також жінкам в індустрії», — сказала Юлія Кочетова..
Окрім Юлії Кочетової, нагороду World Press Photo 2024 в європейському регіоні отримала німецька фотографиня Йоганна Марія Фріц за фоторепортаж («Каховська дамба: Повінь у зоні бойових дій») про повінь на Херсонщині, спричинену підривом Каховської ГЕС росіянами.
Як повідомляла УМ, «Бунт» фотографів: УАПФ проти участі росіянки Гельман у журі World Press Photo 2024.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>