Інший погляд: про воєнний альбом Андрія Котлярчука «Звільнена Київщина»
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
З Ірпеня вивозять експонат всесвітньо відомого Бенксі в інше місце
В Ірпені, що на Київщині, зі зруйнованого будинку на Северинівській демонтували частину стіни з графіті британського вуличного художника Бенксі, експонат перевезли на нову локацію.
Як інформує Україна молода, про це йдеться в повідомленні Ірпінської міської ради.
У заході взяв участь Ірпінський міський голова Олександр Маркушин, депутати міськради та представники громадськості.
«Ми демонтували малюнок Бенксі зі зруйнованого дев’ятиповерхового будинку. Згодом він буде повністю знесений, і на його місці будемо проєктувати щось інше», — поінформував Маркушин.
Робота з демонтажу тривала близько двох тижнів. Отвір в інсталяції є результатом потрапляння снаряда. На ньому, за задумом, стоїть гімнастка, як на кулі. Експонат оточує металева рамка для того, щоб зберегти зображення. Вага конструкції 7,5 тонни.
«Нам було важливо зберегти саме великий фрагмент інсталяції задля того, щоб надалі при експонуванні майбутні покоління дивились на цей витвір не як на художній витвір, а як на витвір, який розставляє багато соціальних та політичних акцентів», — сказала голова комітету архітектури та урбаністики в рамках IRS Зоряна Тихончук.
Крім того, мер Ірпеня повідомив, що на місці, куди перевезли експонат, планують створити першу в Україні Площу сучасного мистецтва.
«Ми хочемо створити Площу сучасного мистецтва, де цей малюнок Бенксі буде центральним екземпляром. По периметру плануємо зробити великий триметровий бетонний паркан. Будемо залучати з Європи митців, які малюють у такому стилі, як Бенксі», - зазначив Маркушин.
За його словами, найближчим часом мешканцям представлять візуалізацію цієї площі. Крім того, на локації, куди перевезли експонат, буде цілодобова охорона та відеоспостереження.
«Графіті Бенксі відтепер можна буде побачити на Северинівській, 136 в Ірпені. Операція з демонтажу, перевезення та встановлення у новому місці пройшла успішно», – прозвітували в міськраді.
Як відомо, британський художник Бенксі намалював сім графіті в Україні, зокрема в Києві, а також Ірпені й Бородянці, які найбільше постраждали від російських бомбардувань.
Як повідомляла УМ, в Ірпені розпочали демонтаж зруйнованого будинку, на якому зображене одне з графіті всесвітньо відомого вуличного художника Бенксі.
Попередній воєнний альбом Андрія Котлярчука «Добровольці. >>
До основної конкурсної програми 75-го Берлінського міжнародного кінофестивалю вперше за 25 років відібрали стрічку української режисерки: цьогоріч - це фільм Катерини Горностай "Стрічка часу". >>
Створену Кременецько-Почаївским державним історико-архітектурним заповідником за дорученням Міністерства культури та стратегічних комунікацій інвентаризаційну комісію - не допустили до роботи представники Свято-Успенської Почаївської лаври. >>
Список із 25 об’єктів світу, що потребують збереження оприлюднив Всесвітній фонд пам’яток (World Monuments Fund, WMF). Серед об'єктів, що увійшли до переліку на 2025 рік – столичний Будинок вчителя, турецьке місто Антак'я, історична міська структура Гази та Місяць. >>
«Я зрозумів, що мушу бути українофілом – це я зрозумів цілком свідомо. І от я жадібно ухопився за українство. Кожнісіньку вільну від «офіційних занять» часину я присвячував Україні. Перша ознака національності є мова – я й нею найперше заклопотався», - писав Агатангел Кримський. >>
Один з найвідоміших українських театральних режисерів — Давид Петросян — представив прем’єру на сцені Національного театру імені Марії Заньковецької у Львові. >>