Фільми восьмого «Київського тижня критики» — про країну, яка не здається
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
Наразі поліція Болгарії розшукує причетних до скоєння акту вандалізму щодо пам’ятника Тарасові Шевченку (Фото з відкритих джерел)
У Болгарії в центрі Софії вандали сплюндрували пам’ятник Шевченку. Посольство України засудило акт вандалізму і звернулося до компетентних органів країни з проханням провести розслідування та притягнути до відповідальності замовників та виконавців.
На оприлюдненій світлині видно, що жовтою фарбою вандали намагалися написати "Я русскій", але вийшло лише "я русс". І це при тому, що Тарас Григорович завжди чітко ідентифікував себе українцем, а не московитом, яких нещодно критикував.
Як інформує Україна молода, про акт вандалізму йдеться у заяві посольства.
«В умовах загарбницької війни росії проти України, геноциду проти українського народу розцінюємо цей брутальний інцидент як чергову спробу нищення української культурної спадщини»,- зауважують у посольстві.
Як зазначається, посольство України звернулося до компетентних органів Республіки Болгарія з проханням провести розслідування та притягнути до відповідальності замовників та виконавців цього правопорушення, яке набуває ознак системності.
«Постать Тараса Шевченка і його творчість мали значний вплив на формування літературних традицій в Болгарії у 19 ст., заклали міцні підвалини українсько-болгарського культурного і літературного обміну. Пам’ятник Кобзарю в Софії є і залишиться символічним місцем єднання українців і болгарських друзів», - додали в посольстві.
Як повідомляла УМ, на могилі митрополита Володимира (Сабодана) у день, коли у Києво-Печерській лаврі Різдвяну службу вперше проводили представники канонічної ПЦУ, невідомі клірики спалили два білі клобуки — головні убори, які завше носять священники митрополичого сану.
Міжнародний фестиваль «Київський тиждень критики» — восьмий — традиційно у столиці відбувся в кінотеатрі «Жовтень». >>
У Києві до 3 листопада проходить 9-денний легендарний Київський міжнародний кінофестиваль «Молодість», історія якого почалася в 1970 році. >>
Фентезійних творів нині з’являється стільки, що встежити за всіма майже нереально. >>
У Києві є (був) кінотеатр, якому в цьому році виповнилося 113 років. >>
В Україні 29 жовтня - день пам'яті Павла Глазового, улюбленого багатьма поколіннями відомого українського поета-гумориста і сатирика, лауреата премії імені Остапа Вишні, першого лауреата премії імені Петра Сагайдачного (1922-2004). >>
«Ой зійшла зоря вечеровая, над Почаївом стала», Козацька колискова, Кант про Святого Георгія, музичні оповіді про Довбуша, Марусю Богуславку, смерть Петлюри і навіть про московського дурня — це лише кілька з понад 90 пісень про українське минуле >>