Британська асоціація ілюстраторів AOI визначила переможців щорічної міжнародної премії ілюстраторів World Illustration Awards 2022. Малюнок росіянки про війну в Україну визнаний найкращим.
Як інформує Україна молода, про це повідомила британська асоціаці ілюстраторів у Твітері.
Українська та світова спільнота ілюстраторів залишає обурені коментарі у соцмережах популярного серед ілюстраторів міжнародного конкурсу - Британська асоціація ілюстраторів AOI.
Асоціація присудила Золото у номінації Annual Global Healthcare Illustration Awards 2022 росіянці Анні Хохловій (Москва) і її роботі A Case of Sound Pollution (Справа в звуковому забрудненні) на тему посттравматичної реакції українських біженців на гучні звуки. Переможниця отримала грошову винагороду у розмірі 3 тис. фунтів стерлінгів.
Всього у конкурсі взяло участь понад 2 тис. кандидатів. До шортліста увійшло 50 робіт. Головою журі був ілюстратор Люка Д’Урбіно, що співпрацює з The New York Times та Hermés, також до складу журі увійшли ілюстратори, що співпрацюють з The Economist, Time Magazine, Die Zeit та інших.
На сайті премії повідомляється, що Анна Хохлова підтримує українських біженців і має намір передати приз до благодійного фонду, що підтримує біженців з України, який виберуть організатори конкурсу.
«На сайті пишуть, що „у разі перемоги виграш вона перерахує на підтримку біженців у фонд за вибором організаторів“. І це, можливо, ще гірше, бо як оберуть якийсь Червоний Хрест», — обговорюють українські ілюстратори перемогу росіянки у соціальних мережах.
«Росіянка намалювала про страждання українських біженців … у Москві. Я, блін, вже нічому не дивуюсь, але хоч крихта совісті повинна ж бути!», «Маріуполь. Назви цього міста має вистачити, щоб забути про їхню совість як явище. Скріншоти коментарів цих людей варто виставляти в галереях. Хай європейці подивляться в очі монстру. Це надцинічно», «Наша задача змусити відмінити це рішення і бути пильними надалі. І можливо, писати англомовні статті, чому цього не має бути», — обговорює скандал ілюстраторська спільнота.
Наразі, українські ілюстратори масово залишають коментарі у соціальних мережах організаторів конкурсу. І запрошують долучатися до їхньої акції і пояснювати організаторам конкурсу, що таке рішення — це підтримка війни, яку Росія розв’язала в Україні, геноциду в Україні та, що перемога росіянки є верхом цинізму.
«Вау, дякую, що підтримуєте геноцид над українським народом та війну, через котру мені прийшлося покинути свій рідний дім, своїх друзів та родичів!»
«А про що ця робота? Звідки ця росіянка знає що таке боятися салютів? Вона просто вкрала чужу травму щоб намалювати це. Мене це особисто ображає, бо я на відміну від вашої переможниці це пережила та знаю що таке артобстріл з власного досвіду. Позор вам.»
«Я українська ілюстраторка, і я не могла малювати місяцями, тому що я залишила своє обладнання в Києві, я виїхала з міста, тому що я боялася, що його окупують росіяни. Весь цей час російські ілюстратори мали змогу творити та розвивати свою майстерність, поки ми сиділи в бомбосховищах».»
У коментарях також нагадують організаторам конкурсу, що на вихідних стало відомо про загибель у бою геймдизайнера та кіберспортсмена Володимира Єжова, який працював над створенням гри S.T.A.L.K.E.R.: Чисте небо. Він пішов захищати Україну після повномасштабного вторгнення.
Українці також висловлюють обурення в коментарях під анонсом нового конкурсу 2023 року в Інстаграм і запрошують долучатися.
«Чому ви приймаєте заявки від росіян, коли численні конкурси дизайну цього не роблять у 2022 році? Ви підтримуєте геноцид українців, як і кожен громадянин Росії. Цей ілюстратор платить податки в Росії і допомагає виробляти більше зброї, щоб убивати більше українців. Чудове рішення!», — такі зауваження залишають у коментарях.
Як повідомляла УМ, екскапітан збірної України з футболу Анатолій Тимощук, перебуваючи за порєбріком, вперше висловився про війну на його батьківщині. Ще й заявив, що він не бачить різниці між росією й Україною.